[ATB] Aktualności

Rekordowy rok w KH-KIPPER

Data publikacji:

KH-KIPPER jest obecnie największym w Polsce producentem zabudów ciężarowych powyżej 12 t DMC. Polska firma z Kajetanowa dostarcza swoje produkty do różnych branż i na wiele rynków. Intensywny rozwój firmy był przyczyną budowy nowej hali montażu końcowego oraz budynku biurowego. Jest to niejako odpowiedź na wieloletni, niesłabnący popyt na zabudowy od KH-KIPPER i ma na celu usprawnić dostawy oferowanych produktów.

W 2019 roku kontynuowano dalsze prace przy budowie tych obiektów i odpowiednio wyposażono nowopowstałą halę montażową.

Rok 2019 był dla firmy KH-KIPPER rekordowy, gdyż wyprodukowała najwięcej jednostek zabudów, przyczep i naczep w swojej historii. Większość z ponad 2000 wyprodukowanych sztuk trafiła na zagraniczne rynki. W tym roku najpopularniejszym produktem firmy była zabudowa tylnozsypowa half-pipe (W1U) do przewozu materiałów sypkich i asfaltu, duże zapotrzebowanie było także na kwadratowe tylnozsypowe zabudowy (W1C), które są niezwykle popularne w krajach Europy Wschodniej. Na rynku rosyjskim zanotowano znaczący wzrost zamówień na kwadratową zabudowę W1CE z podgrzewaniem skrzyni wprowadzoną do obrotu w 2018 roku. Większość dostarczonych przez firmę KH-KIPPER zabudów została zamontowana na podwoziach trzy- oraz czteroosiowych. Firma rozszerzyła także swoją ogólnoeuropejską działalność w kwestii profesjonalnej obsługi posprzedażowej, oferując swoim klientom pełen zakres usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych oraz oryginalnych części zamiennych. W tym celu nawiązana została współpraca z nowymi punktami serwisowymi w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Słowacji i Rosji.

Otwarcie na nowych klientów i zdobywanie rynków to także udział w targach branżowych. W kwietniu bieżącego roku firma KH-KIPPER wzięła udział w targach maszyn budowlanych  Bauma 2019 prezentując 8 zabudów na własnym stoisku oraz stoiskach partnerów handlowych takich jak MAN Truck & Bus, Scania Deutschland, Volvo, Palfinger i BAS Mining Truck.

Na 25-tych Targach Autostrada-Polska, pokazano łącznie 11 produktów KH-KIPPER dedykowanych branży budowlanej, kopalnianej oraz komunalnej. Warto wspomnieć, że  unowocześniona w 2018 roku kwadratowa zabudowa tylnozysypowa W1CE dla budownictwa i lekkiego transportu kopalnianego otrzymała targowy medal. Dzięki współpracy z lokalnymi dystrybutorami i klientami firma prezentowała się również  na moskiewskich Targach Mining World Russia, Bauma CTT i Comtrans, na Targach Nord Bau i Nufam w Niemczech, na francuskich Targach Solutrans, a także Mining World Ukraine i Heavy Duty na Ukrainie.

W przyszłym roku firma KH-KIPPER planuje utrzymać produkcję na poziomie z ostatnich lat.  Polski producent chce kontynuować także prace przy rozbudowie i modernizacji infrastruktury zakładowej w tym sfinalizować wyposażenie nowego biura oraz rozbudować lakiernię. W planach jest również udział w Targach Autostrada, IAA czy Steinexpo oraz prezentacja kilka nowości produktowych.  Na rynku pojawi się m.in. nowa zabudowa half-pipe W1U ze specjalną izolacją termiczną do transportu asfaltu oraz zabudowy trójstronne o poprawionej funkcjonalności. W odniesieniu do zapotrzebowania rynkowego, w ofercie firmy pojawią się też urządzenia hakowe oraz cieszące się coraz większą popularnością zabudowy komunalne.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.