[ATB] Aktualności

Rekordowy sezon Doosan Bobcat

Data publikacji:

Odpowiedzialny za region EMEA oddział Doosan Bobcat zanotował w 2019 r. rekordowe przychody. W ubiegłym roku łączna sprzedaż produktów Doosan Bobcat i Doosan Portable Power wzrosła o 12,8% i osiągnęła 863 mln euro. Wynik ten przyczynił się do łącznego wzrostu sprzedaży na świecie o 7,2% za co odpowiadają zwłaszcza bardzo dobre wyniki w Europie i Ameryce Północnej. 

Dla marki Bobcat w regionie EMEA wzrost łącznej sprzedaży osiągnął w 2019 r. 11%. Ponadprzeciętny wzrost - aż o 12,7%, odnotowano z kolei w grupie ładowarek o sterowaniu burtowym, w której Bobcat jest zdecydowanym liderem na rynku globalnym. Wśród minikoparek firma ta zanotowała wzrost sprzedaży o 7,1%, zaś wśród kompaktowych ładowarek gąsienicowych - o 15,2%. W 2019 r. również sprzedaż ładowarek teleskopowych oraz koparko-ładowarek osiągnęła bardzo wysoki wzrost, odpowiednio o 16,7 i 37,2%.

Perspektywy na 2020

Innowacja produktów to kluczowy aspekt naszej działalności, który jest siłą napędową w realizacji naszej wizji - uzyskania wiodącej pozycji w branży sprzętu kompaktowego. Aby wizja ta się ziściła, zamierzamy wprowadzać nowe produkty i rozwiązania na niespotykaną dotychczas skalę. W 2020 r. będziemy wprowadzać 48 nowych lub znacząco ulepszonych produktów w ośmiu różnych kategoriach - niektóre z nich będą nowością w Bobcat. Wierzymy, że nasza koncentracja na innowacyjności będzie kluczowym czynnikiem, który pomoże nam przebrnąć przez te burzliwe czasy, na które obecnie duży wpływ ma rozprzestrzenianie się koronawirusa - powiedział Mike Vought, starszy dyrektor ds. zarządzania produktami w Doosan Bobcat EMEA.

Doosan Bobcat EMEA wytwarza około 1/3 globalnej produkcji maszyn Bobcat. Obejmują one kompaktowe maszyny budowlane i rolnicze, takie jak ładowarki o sterowaniu burtowym, kompaktowe ładowarki gąsienicowe, minikoparki, ładowarki teleskopowe z szeroką gamą ponad 130 rodzajów osprzętu. Firma produkuje również przenośny sprzęt zasilający pod marką Doosan Portable Power, takie jak sprężarki, wieże oświetleniowe i prądnice.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 04/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.