[ATB] Aktualności ReTEC

ReTEC - Targowisko maszyn używanych

Data publikacji:

W dniach 25-27 kwietnia w niemieckim Augsburgu odbędą się targi maszyn używanych ReTEC. W ciągu trzech dni wystawcy zaprezentują maszyny ze wszystkich sektorów przemysłu w halach 5, 6 i 7 oraz na świeżym powietrzu w tamtejszym Centrum Wystawienniczym.

Targi ReTEC koncentrują się głównie na maszynach budowlanych i przemysłowych. Ponadto nie brak również wystawców oferujących pełen zakres usług związanych z maszynami używanymi, takie jak: modernizacja, rozbiórka i montaż, transport specjalny i rozruch. Na targach reprezentowane są także stowarzyszenia i organizacje branżowe. Specjalistycznym sponsorem ReTEC jest FDM (Fachverband des Maschinen- und Werkzeug-Großhandels), swoje wsparcie oferuje też EAMTM (European Association of Machine Tool Merchants).

Sprzedaż używanych maszyn

Firmy decydujące się na sprzedaż maszyn używanych często mają kłopot ze znalezieniem odpowiedniego nabywcy, zwłaszcza w odniesieniu do maszyn dużych i specjalistycznych. Decydujący jest wybór właściwego kanału sprzedaży. Różne kanały online umożliwiają dotarcie do dużej grupy docelowej, jednak często rozproszenie komunikatu jest tak duże, iż szanse na pozyskanie w ten sposób klienta są niewielkie. Tymczasem targi ReTEC stanowią okazję do ukierunkowanego prezentowania maszyn używanych zainteresowanym odbiorcom. Podczas tegorocznych targów obecność zapowiedziały już grupy zwiedzających z takich krajów, jak: Armenia, Chiny, Egipt, Indie, Iran, Irak, Maroko, Nigeria, Pakistan, Sri Lanka, Turcja i Ukraina. Zapotrzebowanie na maszyny w tych krajach jest duże, ale dostępne finanse często niewystarczające do zakupu nowego sprzętu - oznacza to zatem popyt na maszyny używane.

Poszukiwanie sprzętu „z drugiej ręki”

Zakup używanego sprzętu nie zawsze oznacza poświęcenia jakości. Wręcz przeciwnie: używane i generalnie remontowane maszyny są często o wyższej jakości niż nowe modele, a przy tym mniej podatne na awarię. Wystawcy podczas targów ReTEC prezentują maszyny z różnych sektorów przemysłu i dostarczają indywidualnych porad dla przeprowadzenia transakcji. Firmy takie jak KUKA, Gläsener + Schmidt, Netstal z KraussMaffei i Joseph Vögele, nie zapominając o wielu innych, wspólnie z partnerami imprez sprawiają, że ReTEC jest idealną platformą na zakup używanych maszyn.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.