[ATB] Aktualności Manitou budowlane

Retrofit w wyłącznym partnerstwie

Data publikacji:
Retrofit w wyłącznym partnerstwie

Grupa Manitou podpisała wyłączną 12-miesięczną umowę partnerską z Kiloutou, cenionym graczem w europejskim sektorze wynajmu sprzętu. Celem jest wprowadzenie do oferty zestawów do elektryfikacji używanych ładowarek teleskopowych Manitou z silnikiem spalinowym. Modernizacja tych maszyn przedłuży ich okres użytkowania, jednocześnie zmniejszając ich wpływ na środowisko - w szczególności emisję CO2 - zgodnie ze zobowiązaniami, które obie grupy podjęły w swoich mapach drogowych CSR.

Grupa Manitou i Grupa Kiloutou, które są świadome korzyści płynących z ciągłej optymalizacji i zwiększania trwałości swoich maszyn i urządzeń, współpracują w celu rozpoczęcia pierwszego projektu modernizacji ciężkiego sprzętu, w którym uczestniczą zarówno producent, jak i firma wynajmująca. Projekt ten, który będzie realizowany w ciągu najbliższych dwóch lat, ma na celu sprawdzenie technicznej i ekonomicznej wykonalności elektryfikacji ładowarek teleskopowych, które pierwotnie zostały zaprojektowane i wprowadzone na rynek z silnikami spalinowymi.

Pierwsza faza testu jest przeprowadzana na demonstratorze ładowarki teleskopowej o dużej wysokości podnoszenia we flocie Kiloutou przeznaczonej do wynajmu. W 2023 r. ta ładowarka teleskopowa z silnikiem spalinowym zostanie zdemontowana i ponownie złożona z zestawem elektryfikacyjnym w zakładzie produkcyjnym Manitou w Ancenis, a następnie przetestowana w warunkach rzeczywistych w centrum testowym Kiloutou w pobliżu Lille (wszystko - Francja).

Po pozytywnym przejściu testu Manitou będzie mogła zaoferować zestawy do elektryfikacji maszyn odnowionych przy użyciu nowych lub używanych części, wyłącznie Kiloutou Group. Dystrybucja ta będzie prowadzona przez okres 12 miesięcy od początku 2024 r. Zestawy te składają się z kilku komponentów, w tym z baterii litowo-jonowej, i otwierają drzwi do przejścia z silników spalinowych na niskoemisyjne jednostki elektryczne.

– Obecnie wprowadzamy na rynek wybór maszyn Oxygen o niskiej emisji. Szukaliśmy również alternatywy dla naszych maszyn spalinowych, które są już eksploatowane, aby zrobić kolejny krok w tym kierunku. Kiloutou jest szczególnie otwarty na tego typu rozwiązania, dlatego będziemy wspólnie tworzyć zestawy retrofit. Celem jest przedłużenie okresu użytkowania naszych produktów, a jednocześnie zmniejszenie śladu węglowego

– mówi o zaletach tego rozwiązania Michel Denis, prezes i dyrektor generalny Manitou Group.

Z kolei François Renault, dyrektor ds. floty i zrównoważonego rozwoju Grupy Kiloutou, dodaje: – W Kiloutou głęboko wierzymy, że dekarbonizacja sektora budownictwa i inżynierii lądowej będzie wymagała wysiłku zespołowego. Ten projekt z Grupą Manitou jest tą zasadą w praktyce i pokazuje, że jesteśmy zaangażowani w realizację tych samych celów. Możliwość nadania urządzeniom z naszej floty drugiego życia i obniżenia ich emisji jest kluczową dźwignią w naszym dążeniu do zmniejszenia naszych emisji pośrednich. W tych dniach pracujemy szczególnie intensywnie nad przyspieszeniem tego rozwiązania w ramach gospodarki cyrkularnej.

Większość prac modernizacyjnych w ramach tego partnerstwa będzie dotyczyła sprzętu, który Kiloutou posiada w swojej flocie wynajmu od ok. 5 lat. Opcja ta odpowiada na potrzebę przyspieszenia przejścia na maszyny o niższej emisji CO2. Po wyposażeniu w zestawy do elektryfikacji zmodernizowany sprzęt zostanie włączony do gamy przyjaznych środowisku alternatywnych rozwiązań Impakt i będzie dostępny w oddziałach Kiloutou we Francji. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.