[ATB] Budownictwo

Rewitalizacja fragmentu Łodzi - Textorial Park

Data publikacji:

Textorial Park to dwuhektarowy teren i ruiny dwóch zabytkowych budynków magazynowych, dawnych zakładów włókienniczych Karola Wilhelma Scheiblera z końca XIX wieku, które zostaną odrestaurowane i wkomponowane w nową architekturę wielofunkcyjnego kompleksu. O elementach stanowiących "serce" inwestycji - opowiadała podczas 4DD Anna Banaś, prezes St. Paul's Developments Polska.

"Budowa 26 tys. mkw. biur z możliwością połączenia wielu funkcji i wkomponowania starej tkanki miejskiej tworzy projekt wyjątkowy i posiadający własny charakter. Dwa zabytkowe magazyny zostaną poddane tzw. konserwacji zachowawczej. W porozumieniu z wojewódzkim konserwatorem zabytków architekci z biura Horizone Studio wkomponowali pozostałości budynków magazynowych w konstrukcję ze szkła i cegły, która przypominać ma o historii miejsca. Wewnątrz starej tkanki powstaną szklane budynki, co sprawi że zabytkowe elementy będą widoczne zarówno z zewnątrz i od środka. - To, według mojej wiedzy, pierwsza tego typu rewitalizacja w Polsce" – poinformowała podczas 4DD Anna Banaś, prezes, St. Paul's Developments Polska.

"Zabytkowe obiekty będą pełniły funkcje usługowo-handlowe; w ofercie pojawi się kawiarnia, restauracja, klub fitness - chcemy ożywić tę lokalizację" – podkreśliła Anna Banaś -  "Nasza inwestycja będzie uzupełnieniem funkcji, które już pojawiły się w historycznej dzielnicy Łodzi, w tym loftów mieszkalnych" – kontynuowała.

Swoją wypowiedź zakończyła słowami: "Ważną częścią projektu jest przestrzeń publiczna o powierzchni blisko 9 tys. mkw. z placem wypełnionym zielonymi wyspami zachęcającymi do relaksu. - Nie będzie żadnych bram, ogrodzeń. Każdy z mieszkańców miasta będzie mógł z tej przestrzeni korzystać"

Źródło: st-pauls.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.