[ATB] Technika

Rewolucja technologiczna z nową gamą żurawi Fassi Techno

Data publikacji:

Firma Fassi sukcesywnie rozwija swoją serię żurawi z wysięgnikiem przegubowym Techno. Po premierze modeli F1750R-HXP oraz F1450R-HXP przyszła kolej na kolejną wersję. Podczas targów Bauma 2022 został zaprezentowany trzeci model, który zastąpi dotychczasowy F1650RAL xhe-dynamic.

W nowej gamie żurawi Techno zaprezentowano wiele innowacji. Zacznijmy od dziesięciokątnej sekcji ramion wysięgnika X-Design, która umożliwia lepszy rozkład sił pomiędzy prowadnicą, a belką podwozia. Rozwiązanie to skutkuje zmniejszeniem jej grubości, a tym samym ogranicza całkowitą wagę. Konstrukcja sekcji poprawia również nośność, w szczególności w konfiguracji pionowej, zyskując nawet 57% wzrost wydajności w porównaniu z tradycyjną sześciokątną konstrukcją ramienia.

W rezultacie zwiększa się też wydajność z wysuwem hydraulicznym, zarówno w konfiguracji standardowej, jak i przy aktywnym systemie Jib Dual Drive. Funkcja JDP sprawia, że ogranicznik może rozpoznać warunki, w jakich używany jest żuraw i automatycznie zapewniać najlepszą wydajność wysuwu hydraulicznego.

Nowy jest również elektroniczny system sterowania FX990, z który zawiera ekran dotykowy FX901, system zdalnego wsparcia IoC Techno, oprogramowanie układowe ogranicznika i kontroler dynamiczny, system stabilizacji FSC oraz oprogramowanie FassiLim.

Stabilna konstrukcja

Żurawie serii Techno wyposażone zostały w hydrauliczne stabilizatory z dodatkowym przedłużeniem z przegubową płytą stabilizującą i stopami Monocast. Wszelkie przewody umieszczone są wewnątrz wsporników stabilizatora dla ochrony przed przypadkowymi uszkodzeniami mechanicznymi. Do sterowania stosowany jest dystrybutor proporcjonalny. Komponenty na podstawie są również w pełni zakryte w celu zapewnienia zwiększonej ochrony i racjonalizacji systemów.

Zamontowanie prowadnic wysięgników ograniczyło występowanie luzów pionowych i bocznych, zwiększyło jednocześnie trwałość konstrukcji. Materiał użyty do wykonania prowadnic zmniejsza tarcie i tym samym ogranicza wymagania odnośnie smarowania. Konfiguracja żurawia Techno obejmuje również podwójny obwód hydrauliczny z cyfrowymi rozdzielaczami D900, podwójnymi wymiennikami ciepła i podwójnym zbiornikiem oleju z usieciowanego polietylenu, szczególnie odpornego na uderzenia i działanie korozyjne. Podwójny system obrotu łożysk z dwoma motoreduktorami gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo i dużą siłę obrotową. Układ hydrauliczny i elektryczny, motoreduktor, boki kolumny i ramię główne chronione są wytrzymałą obudową imitująca włókno węglowe.

Szybkość i precyzja działania

Firma Fassi stosuje w żurawiach Techno technologie pozwalające w pełni wykorzystać potencjał maszyny. Mamy tutaj system XF dla zaworów blokowych, gwarantujący maksymalną szybkość działania i precyzyjny ruch, jak i IMC-ADC do dynamicznej kontroli. Funkcja DBF Drive by Fassi służy natomiast do zdalnego sterowania ciężarówką za pomocą sterownika radiowego V7 żurawia.

Podwójny przetwornik ciśnienia na głównym suwaku sprawia, że ​​elektroniczny ogranicznik momentu jest bardziej precyzyjny i responsywny, a elektryczny zawór regeneracyjny oleju maksymalizuje prędkość wysięgnika hydraulicznego. Do obsługi czujników, poleceń i połączenia pojazdu dostępne są dwie linie CAN-BUS. Nowością są jednak dwie linie Ethernet, które jeszcze bardziej zwiększają łączność i moc obliczeniową.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.