[ATB] Nowości

Rewolucyjne miniwozidło Mecalac Revotruck

Data publikacji:

Firma Mecalac opracowała rewolucyjne wozidło-wywrotkę, która łączy praktycznie nieograniczoną widoczność z obrotowej kabiny z wyjątkową stabilnością, uzyskaną dzięki zaawansowanemu technicznie podwoziu. Inteligentne rozwiązania i uproszczona obsługa z pewnością przyczynią się też do zwiększenia wydajności i jednoczesnej poprawy bezpieczeństwa pracy. Wywrotka Revotruck zostanie zaprezentowana publiczności na zbliżających się targach maszyn budowlanych i górniczych Bauma 2022 w Monachium.

    Rewolucyjne miniwozidło Mecalac Revotruck

Według różnych szacunków ok. 1/3 wypadków transportowych na placach budowy ma miejsce na wywrotkach. Powodem tego jest często ograniczone pole widzenia kierowcy, który musi dodatkowo skupić się na wielu czynnościach jednocześnie. W takiej sytuacji oczywiście łatwiej o wypadki. Inżynierowie i konstruktorzy już od lat 50. ubiegłego stulecia szukali rozwiązań tego problemu, ale alternatywne produkty, takie jak odwracalne wywrotki czy też obrotowe platformy jezdne były niepraktyczne w zastosowaniu.

Obracanie ciężkiej konsoli jest trudne i czasochłonne, a w przypadku obrotowej konsoli ze stałą kabiną wszystkie newralgiczne elementy jak  lusterka, drzwi i przednia szyba nigdy nie znajdują się we właściwej pozycji, gdy platforma jest obracana. Firma Mecalac opracowała jednak innowacyjne rozwiązanie, jakim jest projekt Revotruck. Operatorzy wywrotki - wozidła mogą teraz obracać całą kabinę za dotknięciem jednego przycisku, aby zachować doskonałą widoczność na obszar roboczy i skupić się na swojej pracy. Wyjątkowa architektura podwozia, która łączy stabilność i mobilność, zapewnia najlepszą przyczepność w każdych warunkach, a transport materiałów jest bardziej inteligentny i bezpieczny.

Obrotowa kabina oraz unikatowe podwozie

Dzięki w pełni obrotowej kabinie Revotruck możliwe jest teraz uzyskanie najlepszego widoku pracy we wszystkich kierunkach, bez konieczności fizycznego manewrowania przez operatora. Ważne jest również to, że kierowca przez cały czas pracy utrzymuje ergonomiczną postawę ciała. To maszyna w automatyczny sposób dostosowuje swoje zachowanie do aktualnego położenia kabiny. Chodzi tutaj o kierunek jazdy, prędkość oraz sterowanie. Dostęp do wnętrza kabiny zawsze jest przy tym bezpieczny i łatwy.

Siła zwinności i stabilności pracy wozidła Revotruck jest wynikiem nowoczesnej konstrukcji z centralnym połączeniem między dwiema częściami podwozia, która zapewnia do 18° oscylacji. Całość dopełniają 4 koła o jednakowej wielkości z przełączanym trybem sterowania. Wywrotka - wozidło pozwala na kierowanie przednimi lub wszystkimi kołami, a także na poruszanie się tzw. psim chodem. To otwiera nowe możliwości pracy z doskonałą precyzją nawet w ciasnych przestrzeniach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.