[ATB] Aktualności

Ritchie Bros z ofertą Caterpillar

Data publikacji:

Amerykańska firma maszynowa Caterpillar nawiązała współpracę z kanadyjską marką Ritchie Bros. Na mocy podjętych ustaleń oferta maszyn Caterpillar dostępna będzie w serwisach aukcyjnych Ritchie Bros.

Marki Caterpillar nie trzeba nikomu przedstawiać - to jeden z największych producentów sprzętu budowlanego na świecie. Ritchie Bros również jest jednym z liderów w swojej dziedzinie. Jest to dom aukcyjny, prowadzący obrót sprzętem ciężkim (maszyny budowlane, rolnicze, leśne, górnicze) oraz samochodami ciężarowymi. O tym, że amerykańskie przedsiębiorstwa planują zakrojoną na szerszą skalę współpracę, wiadomo już od roku. Po raz pierwszy ogłoszono to w 2016 r., po przejęciu przez Ritchie Bros innej znanej platformy sprzedażowej zajmującej się sprzętem ciężkim - IronPlanet.
W ramach aktualnej umowy Ritchie Bros będzie głównym globalnym partnerem Caterpillar, który będzie sprzedawać używane urządzenia zarówno online za pomocą serwisów internetowych, jak i na miejscu, uzupełniając w ten sposób istniejące już kanały dystrybucji Caterpillar.
Co więcej, przedsiębiorstwo Ritchie Bros wyraziło zgodę na udostępnienie firmie Caterpillar i jej dystrybutorom dostępu do zastrzeżonych platform aukcyjnych, oprogramowania i innych usług. Celem jest zwiększenie wymiany informacji i usług między klientami, dealerami i dostawcami.

– Nasze możliwości marketingowe, niezrównany zestaw technologii i potężne wielokanałowe platformy transakcyjne będą stanowić dużą wartość dla użytkowników i sprawią, że będziemy zaufanym partnerem strategicznym rodziny Caterpillar – skomentował Ravi Salgram, prezes Ritchie Bros.

Ten sojusz ma również wzmocnić relacje między Ritchie Bros a niezależnymi dilerami Caterpillar na całym świecie, zapewniając im lepszy i stały dostęp do globalnego rynku aukcyjnego w celu sprzedaży używanego sprzętu.
Rob Charter, prezes grupy Caterpillar ds. wsparcia klientów i dealerów, zaznaczył, że „Caterpillar posiada obecnie największą połączoną flotę przemysłową na świecie, a strategiczny sojusz z Ritchie Bros pomoże wzmocnić ten kluczowy element naszej strategii cyfrowej”

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.