[ATB] Aktualności

Riwal: Dni Otwarte w Zabrzu i Szczecinie

Data publikacji:

Riwal – firma z branży wynajmu i sprzedaży podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych w maju i w czerwcu zorganizowała Dni Otwarte dla Klientów w nowo otwartych oddziałach w Zabrzu przy ulicy Handlowej 10 oraz w Szczecinie przy ulicy Wiosennej 28.

Na spotkanie przybyli klienci oraz osoby współpracujące z Riwal. Wydarzenie miało na celu nawiązanie bliższych relacji pracowników z klientami, ale również zaprezentowanie nowych modeli maszyn oraz innowacyjnych rozwiązań do bezpiecznej i wydajnej pracy na wysokości.

Główną atrakcją wydarzenia była konferencja pt. „ Nowe wytyczne prawne dotyczące bezpiecznej pracy z wykorzystaniem podestów ruchomych” prowadzona przez kierownika działu szkoleń Radosława Wrońskiego. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem i wywołała burzliwą dyskusję wśród uczestników, w związku ze zmianą uprawnień UDT na terminowe.

Spotkanie w Zabrzu odbyło się w Centrum Szkoleniowym IPAF. Riwal jako pierwsza firma w Polsce posiada Centra Szkoleniowe do przeprowadzania szkoleń IPAF, dzięki którym operatorzy zdobywają międzynarodowe uprawnienia do pracy na podnośnikach za granicą.

Dla Riwal bezpieczeństwo jest najważniejszą wartością, dlatego zaprezentowane zostały również najnowsze rozwiązania do nauki, sprawdzania oraz odświeżania umiejętności obsługi podnośnika – VR. Riwal VR to symulator do przeprowadzania szkoleń z  jazdy podestami w wirtualnej rzeczywistości. Korzystający z VR po założeniu gogli i wejściu na platformę mają możliwość sprawdzenia obsługi podnośnika w kilku sceneriach. Do wyboru są różne modele maszyn pracujące  w rozmaitych warunkach.  Riwal VR podczas Dni Otwartych cieszył się dużym powodzeniem, a operatorzy podczas korzystania z maszyny mogli się wymienić doświadczeniami i uwagami ze szkoleniowcami z Riwal w sprawie bezpieczeństwa pracy na wysokości. Film obrazujący działanie VR można zobaczyć na kanale youtube firmy Riwal.

W czasie prezentacji podnośników i ładowarek teleskopowych każdy chętny mógł podnieść się w koszu maszyny. Duże zainteresowanie wzbudzały ładowarki obrotowe Magni: SH 5.23 oraz RTH 5.25 Smart - 5-tonowe ładowarki, na których można było podziwiać okolicę z wysokości odpowiednio 23 i 25 metrów.

Odbyły się również konkursyz nagrodami, między innymi konkurs jazdy na podestach nożycowych JLG 3246ES oraz JLG 1930ES – osoby biorące w nim udział musiały przejechać między przeszkodami i wykonać określone zadania.

Oprócz pokazu podestów i ładowarek, pokazane zostały także rozwiązania, które zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo i wydajność pracy na podnośnikach. Były to: SkyGuard – system ochrony przeciwzgnieceniowej, generator, system sygnalizacji świetlnej w koszu zamontowane między innymi w podeście JLG 450AJi analizer do diagnostyki podestów JLG. Na wszystkich czekał pyszny poczęstunek, a w przerwie między konferencją i prezentacjami pracownicy Riwal wozili gości RiwalVanem – wiekowym już busem VW w stylu retro.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.