[ATB] Technika Riwal

Riwal – dobry początek roku

Data publikacji:

Uroczyste wręczenie nagród w plebiscycie IAPA Awards 2017.

Firma Riwal zajmująca się m.in. wynajmem sprzętu do pracy na wysokościach zwyciężyła w plebiscycie IAPA Awards 2017 w kategorii najlepszej firmy zajmującej się wynajmem. Holenderska marka będzie z pewnością konkurencyjna również w przyszłorocznym głosowaniu, bowiem szeregi grupy Riwal zasilił jej bezpośredni konkurent na rynku niemieckim – AFI.

Międzynarodowe Nagrody dla Branży Sprzętu do Pracy na Wysokości (IAPA Awards) organizowane są przez stowarzyszenie IPAF oraz magazyn Access International. Ostatnia edycja plebiscytu organizowanego od 2009 roku odbyła się 4 kwietnia 2017 w Londynie. W uroczystej gali uczestniczyło 450 gości. Wśród nich byli przedstawiciele 11 firm, które zwyciężyły w wydzielonych kategoriach. Holenderska firma Riwal zwyciężyła w kategorii „Firma roku zajmująca się wynajmem” (Access Rental of the Year).

„Ta firma stworzyła prawdziwie wszechstronne wsparcie, które pomogło jej wykonać ogromny postęp. Znalazła również czas, aby rozwinąć się w zakresie nowych technologii, które ułatwiają bycie efektywnym w branży” – brzmi komentarz uzasadniający wybór.

Riwal przejmuje AFI
Nie jest to jedyna ważna wiadomość dla holenderskiego przedsiębiorstwa. Znacznie większy wpływ na przyszłość koncernu będzie miał fakt, iż Riwal przejął niemiecką firmę AFI GmbH. Założona przez Gunthera Austa AFI od 2003 roku zajmuje się wynajmem sprzętu transportowego. Park maszynowy obejmuje między innymi wózki widłowe, podnośniki koszowe różnej konstrukcji czy ładowarki teleskopowe. Łącznie 1300 maszyn. AFI zatrudnia obecnie 110 pracowników.
Gunther Aust pełniący funkcję dyrektora zarządzającego będzie piastował swoje stanowisko jeszcze tylko przez trzy miesiące. Prze kolejne dziewięć pozostanie w nowych strukturach jako doradca. Jego obowiązki przejmie Søren Rosenkrands, dyrektor operacyjny Riwala. Oprócz codziennych zadań Rosenkrands będzie musiał również czuwać nad przebiegiem procesu połączenia dwóch firm. Szef niemieckiego oddziału Riwal Nick Field będzie wciąż sprawował swoje stanowisko.

„Jestem dumny, że firma którą wspólnie rozwijaliśmy od 2003 roku dołącza dziś do światowego lidera w dziedzinie wynajmu i sprzedaży podnośników i podestów ruchomych. Dzięki temu możliwy będzie dalszy wzrost i zwiększenie udziału na niemieckim rynku dając również dodatkowe możliwości rozwoju dla naszych pracowników. W nadchodzącym okresie będę ściśle współpracował z Riwalem, tak aby ten przejściowy okres integracji zakończył się sukcesem” – skomentował założyciel AFI Gunther Aust.

bk
Fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.