[ATB] Opinie użytkowników

Riwal Poland/Eko-Montex - Dobra współpraca

Data publikacji:

Jedną z czołowych firm specjalizujących się w montażu konstrukcji z prefabrykatów jest śląskie Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Eko-Montex z Mikołowa, realizujące rocznie około 50 obiektów. W swojej działalności firma wykorzystuje posiadane przez siebie żurawie samojezdne, a także maszyny wynajmowane. W tym zakresie spółka polega głównie na ofercie firmy Riwal Poland, z którą współpracuje już od kilku lat.

W codziennej działalności firmy Eko-Montex maszyny przeznaczone do pracy na wysokości to chleb powszedni. Od ich sprawności zależy ciągłość robót i terminowość realizacji inwestycji, dlatego wiele firm z branży decyduje się na zakup zwyżek. Jednak Eko-montex postawił na inne rozwiązanie, głównie ze względów logistycznych, nawiązując współpracę z renomowaną firmą Riwal, specjalizującą się między innymi w wynajmie urządzeń tego typu czołowych marek. – Jesteśmy firmą ze Śląska, ale działamy praktycznie w całej Polsce, dlatego przerzucanie własnych maszyn na tak duże odległości nie byłoby opłacalne. Zwłaszcza że Riwal oprócz centrali w Rawie Mazowieckiej posiada również sieć oddziałów – w Trójmieście, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Gliwicach, Krakowie, Łodzi i w Warszawie – i praktycznie na większości projektów możemy bez problemu korzystać z ich usług. Z własnych maszyn mamy dźwigi samojezdne o udźwigu do 100 t, które przerzucamy w różne lokalizacje, ale na bliższe czy dłużej trwające budowy. Gdy czas projektu jest krótki, zwykle wypożyczamy również dźwigi – wyjaśnia Jacek Geratowski, jeden z kierowników robót w firmie Eko-Montex, nadzorujący obecnie prace montażowe w Rawie Mazowieckiej na budowie obiektu dla jednej z sieci handlowych. Firma Eko-Montex współpracowała już z Riwal Poland przy budowie centrum logistycznego Amazon Sady koło Poznania i centrum logistycznego Amazon Wrocław.

Zawsze do dyspozycji

Na inwestycji w Rawie Eko-Montex wykorzystuje dość typowy zestaw maszyn dostarczonych przez Riwal – 4 podesty JLG o wysokości roboczej od ok. 16 do ponad 22 m, służące do podnoszenia monterów, oraz ładowarkę teleskopową JLG 3513PS o wysokości roboczej 13 m i udźwigu maksymalnym 3,5 t, wykorzystywaną do rozwożenia materiałów i podawania na wysokość lżejszych elementów. Jacek Geratowski, który w budownictwie pracuje już 20 lat i który z niejednego pieca chleb jadł, uważa, że wynajem to dobre rozwiązanie, zwłaszcza w takiej firmie, jak Riwal. Śląskie przędsiębiorstwo ceni partnera z Rawy Mazowieckiej zwłaszcza za wysokiej klasy sprzęt oraz profesjonalizm usług, z serwisem gotowym na każde wezwanie. – Raczej nie ma problemów z doborem maszyn do projektu, poza tym sprzęt jest młody rocznikowo, w bardzo dobrym stanie. Nawet gdy zamówienie jest „z dnia na dzień”, Riwal zawsze stara się coś zaradzić, pomóc. Firmie nie można też nic zarzucić, jeśli chodzi o serwis, który działa szybko i profesjonalnie, docierając w razie awarii często jeszcze tego samego dnia, co w naszej branży ma podstawowe znaczenie. W ekstremalnych sytuacjach możemy też liczyć na maszynę zastępczą, co do minimum ogranicza kosztowne przestoje. Myślę, że również Riwal docenia nas jako wiarygodnego, sprawdzonego i wywiązującego się z zobowiązań na czas partnera w biznesie, dlatego nasza współpraca jest korzystna dla obu stron – przekonuje Jacek Geratowski.

Gotowi na wyzwania

Współpraca spółki Eko-Montex z firmą Riwal w zakresie wynajmu maszyn do pracy na wysokości trwa z obopólną satysfakcją już od około 6 lat. – Firma Eko-Montex należy do naszych głównych klientów i użytkuje stale około 40 różnych maszyn, które na bieżąco są wymieniane, zależnie od realizowanej inwestycji. Generalnie są to maszyny marki JLG, której od maja br. jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na polskim rynku – podesty przegubowe i teleskopowe o wysokości roboczej od 16 do 26 m oraz ładowarki teleskopowe o wysokości podnoszenia 13-17 m i udźwigu 3,5-4,7 t – wyjaśnia Łukasz Jaszczak, handlowiec w firmie Riwal, odpowiedzialny za współpracę z Eko-Monteksem.
Park maszyn oferowanych przez Riwal na wynajem obejmuje wiele typów i modeli, ale Eko-Montex korzysta najczęściej z podestów spalinowych przegubowych JLG 450AJ (wysokość podnoszenia 13,7 m), 510AJ (15,8 m), 600AJ (18,5 m) oraz teleskopowych 460SJ (14 m) i 660SJ (20,3 m), z ładowarek teleskopowych JLG 3513 PS (3,5 t; 13 m) i JLG 4717 TS (4,7 t; 17 m), a spośród innych wynajmowanych maszyn – m.in. ze spalinowych podestów nożycowych JLG 4394RT (13,1 m). Choć maszyny te wystarczają do realizacji większości robót śląskiej firmy, zdarzają się również nietuzinkowe zamówienia. – Ostatnio Eko-Montex uczestniczył w budowie gigantycznej hali fabryki morskich elektrowni wiatrowych na wyspie Gryfia w Szczecinie, gdzie pracowało 6 dostarczonych przez naszą firmę podnośników JLG 1350SJ o wysokości roboczej ponad 43 m – podkreśla Łukasz Jaszczak.

Stefan Szolc

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.