[ATB] Aktualności Riwal

Riwal - Przejęcie AH-Lift

Data publikacji:

Pod koniec 2018 r. działający na wielu rynkach specjalista w dziedzinie podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych - firma Riwal nabyła duńską firmę AH-Lift, zajmującą się wynajmem podnośników.

Oba przedsiębiorstwa początkowo będą działać jako dwie niezależne firmy, jednak z czasem oddział AH-Lift i jego pracownicy zostaną włączeni do struktury duńskiego Riwala. – Przejęcie AH-Lift pozwoli na umocnienie pozycji rynkowej w Danii. Riwal i AH-Lift to doskonałe połączenie, ponieważ obydwie firmy są wyspecjalizowane w branży maszyn do pracy na wysokości oraz posiadają uzupełniające się bazy klientów, ze względu na zróżnicowany sprzęt, jaki oferują – mówi Søren Rosenkrands, dyrektor Riwal ds. rozwoju.

Korzystna współpraca

AH-Lift to przedsiębiorstwo z 30-letnią historią, specjalizujące się w wypożyczaniu podestów ruchomych. Siedziba działalności znajduje się w Hvidovre, w pobliżu Kopenhagi. Firma obecnie zatrudnia 20 pracowników i dysponuje flotą około 200 maszyn, która obejmuje zarówno najpopularniejsze kategorie podestów nożycowych oraz przegubowych, jak i specjalne wysokie podesty typu spider oraz podesty na samochodach, wynajmowane tylko z operatorem. – Cieszymy się, że nasza firma łączy się z liderem w zakresie pracy na wysokości na rynku duńskim. Jestem przekonany, że pozwoli to poszerzyć portfolio naszych produktów o maszyny niszowe, co przyniesie korzyści zarówno dla klientów, jak i pracowników AH-Lift, którzy będą mogli skorzystać z możliwości rozwoju, jakie daje grupa Riwal – skomentował Finn Aaberg, właściciel i dyrektor zarządzający AH-Lift.

Lider w swojej branży

Riwal to międzynarodowa firma, zajmująca się wynajmem, sprzedażą oraz serwisem podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych, a także sprzedażą części zamiennych. Przedsiębiorstwo prowadzi również szkolenia dla operatorów maszyn, pozwalające zdobyć uprawnienia UDT, a od 2017 r. międzynarodowe licencje PAL w pierwszym w Polsce Centrum Szkoleniowym IPAF. Riwal oferuje maszyny do pracy na wysokości renomowanych producentów: JLG, Genie, Holland Lift, Magni, Dinolift. Priorytetem firmy jest bezpieczeństwo pracy, gwarantowane przez doskonały stan techniczny parku maszyn i ich systemów zabezpieczających. Działalność wyróżniają także wysokie standardy obsługi klientów ukierunkowane na długofalową współpracę, szybkie dostawy i wsparcie serwisowe. Przedsiębiorstwo  powstało  w 1968 r. w Holandii, a jego nazwa pochodzi od nazwisk założycieli: Richards & Wallington. W Polsce Riwal istnieje od 2008 r. Aktualnie firma działa handlowo w 60 krajach i posiada oddziały w 16 krajach, zatrudnia ponad 1,7 tys. osób i oferuje klientom park ponad 14,5 tys. maszyn, dzięki czemu jest w gronie liderów wynajmu maszyn do pracy na wysokości.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.