[ATB] Technika Husqvarna budowlane

Robot Husqvarna na pola golfowe

Data publikacji:
Robot Husqvarna na pola golfowe

Aby sprostać wysokim wymaganiom stawianym trawnikom golfowym, Husqvarna wprowadziła niedawno specjalny robot koszący, który zapewnia wysokość cięcia od 10 do 70 mm przy szerokości roboczej 68 cm. 

Jego ostrza są zaprojektowane tak, aby łagodnie reagować na możliwy kontakt z obiektami zewnętrznymi lub zwierzętami. Jedno ładowanie akumulatora wystarcza na skoszenie boiska piłkarskiego - maszyna dedykowana jest do obsługi obszarów zielonych o powierzchni do 25 tys. m². Co istotne, radzi sobie z nachyleniami powyżej 20% - dostępne są maszyny z napędem na cztery koła, które, jak twierdzą eksperci firmy Husqvarna, mogą kosić także zbocza, po których piesi normalnie nie mogliby już chodzić.

Wszystkie maszyny mogą być zarządzane razem w systemie flotowym. Do tej pory pilotem robota był smartfon. Aby jednak ułatwić sterowanie robotem na większych, niekształtnych powierzchniach oraz w trudnych warunkach, takich jak mżawka czy spocone dłonie operatora, użytek znajdą kontrolery konsol do gier takich jak Playstation czy X-Box. Smartfon służy wtedy jako wyświetlacz.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.