Roboty odpadowe SI w Zanker Recycling

Roboty odpadowe SI w Zanker Recycling

Zanker Recycling i Plexus Recycling Technologies ogłosiły działanie pierwszego automatycznego system sortowania odpadów napędzanego sztuczną inteligencją (SI) na zachodnim wybrzeżu USA.

Wykorzystując cztery roboty ZRR2 AI ZenRobotics, system ZenRobotics ZRR2 AI działa przez 20 godzin dziennie, przy całkowitej produkcji systemu wynoszącej 150 000 ton rocznie, zwiększając przerób surowców wtórnych o 20%.

Michael Gross, dyrektor Zanker Recycling ds. Zrównoważonego rozwoju, powiedział:

Osiągnięcie celów przerobowych jest dla nas niezwykle ważne, dlatego wybraliśmy Plexus Recycling Technologies jako naszego partnera w osiąganiu tych celów.

Zanker, który odprowadza ponad 80% odpadów, które otrzymuje z wysypisk, powiedział, że jego system recyklingu obejmuje wysoce zautomatyzowane podawanie materiału od początku procesu.

Przednia część działa przez 50% czasu na obróbkę materiału przychodzącego, a środek systemu zawiera dwa duże zasobniki dozujące, które przechowują do 100 ton materiału. Wraz ze wszystkimi urządzeniami znajdującymi się pod prądem, są one kontrolowane przez ZenRobotics Brain control, które umożliwiają płynną pracę skoncentrowaną na odzysku i wydajności.

Kluczowe urządzenia europejskie, takie jak recyklery ZenRobotic, Komptech Terminator, Ballistor i Fines Drumscreen, zostały dostarczone przez Plexus, północnoamerykańskiego dystrybutora ZenRobotics. Hertlein Industries zapewnił sterowanie elektryczne systemu.

WA

Reklama
Powiązane artykuły