[ATB] Aktualności

Rolmech kieruje się na wynajem

Data publikacji:
Rolmech kieruje się na wynajem

Firma Rolmech działa na rynku maszyn rolniczych od końca lat osiemdziesiątych. Posiada swoje oddziały w Płońsku, Błoniu, Węgrowie, Winnicy oraz Żakowoli Poprzecznej - wszystko na Mazowszu. Jedną z gałęzi działalności firmy jest wynajem ciągników oraz maszyn komunalnych.

Polska mentalność skłania do posiadania maszyny na własność, tym bardziej iż istnieją programy współfinansujące zakupy maszyn w rolnictwie, ale i to powoli się zmienia. Wzorem rozwiązań z państw zachodnich popularność zdobywa wynajem maszyn.

Taką możliwość daje m.in. firma Rolmech, która już od 10 lat oferuje swoim klientom wynajem ciągników komunalnych i rolniczych oraz kosiarek samojezdnych, a także zestawów ciągnik z maszyną. Możliwy jest wynajem zarówno krótko jak i długoterminowy, a firma zawsze świadczy indywidualne podejście do każdego odbiorcy.

– Nasza oferta wynajmu traktorów rolniczych obejmuje modele o różnej mocy znanych firm np. Kubota czy Zetor. W ten sposób pozwala to dostosować wybór odpowiedniego modelu do konkretnych zadań. Na dzień dzisiejszy firma do dyspozycji ma zarówno małe ciągniki Kuboty przeznaczone np. do odśnieżania, o mocy 20-30 KM w ilości 15-20 sztuk. Natomiast wersji o dużej mocy jest 4-5 sztuk. Są one potrzebne głównie jako maszyny zastępcze na czas serwisu, który również jest prowadzony w firmie. Póki co jednak wynajem długoterminowy ciągników jest hamowany przez istniejące dotacje

– zauważa Piotr Różański, członek zarządu firmy Rolmech.

W branży komunalnej dobrym sposobem na uzupełnienie działalności dla firmy funkcjonującej blisko dużego miasta jest właśnie wynajem sprzętu do koszenia poboczy oraz do odśnieżania, chociaż w tym drugim przypadku łagodne zimy nie wymuszają na gminach realizowania dużych inwestycji. Zamiast kupować sprzęt, który nie jest używany, lepiej zorganizować najem krótkoterminowy.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.