[ATB] Budownictwo

Ronson Development zrealizował połowę planu

Data publikacji:

W I połowie roku warszawski deweloper osiągnął 12,16 mln zł zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej wobec 10,3 mln zł rok wcześniej.

Notowania spółki spadają dziś po południu o 2,3 proc. do 0,86 zł, jednak handel odbywa się przy niskich obrotach.

 W II kwartale spółka wypracowała 76,9 mln zł przychodów, co jest o 3,7 proc. wyższe od średniej rynkowej oczekiwań. Zysk netto jednostki dominującej wyniósł 8,7 mln zł i był o 13,8 proc. lepszy od prognoz.

Spółka podtrzymuje plany dotyczące przekazania klientom około 800 lokali w 2019 r. W I półroczu spółka zrealizowała ponad połowę zakładanego celu.

W I półroczu zakończyliśmy budowę pięciu projektów obejmujących łącznie 644 lokale i przekazaliśmy klientom w sumie 434 lokale. Największy udział w przychodach rozpoznanych w omawianym okresie miały nasze dwie warszawskie inwestycje: Miasto Moje, czyli nasz białołęcki bestseller z marżą brutto na poziomie ponad 22 proc., oraz Nova Królikarnia, prestiżowy projekt na Mokotowie. Każdy z tych projektów odpowiadał za przeszło 35 proc. łącznych przychodów z inwestycji mieszkaniowych - wskazał Rami Geris, wiceprezes Ronson Development.

Źródło:parkiet.com

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.