[ATB] Budownictwo

Rosja zbuduje najwyższy wieżowiec mieszkalny w Europie

Data publikacji:

Najwyższy wieżowiec mieszkalny w Europie zostanie wkrótce zbudowany w Moskwie.

Szczegóły projektu zostały opublikowane przez moskiewski rząd miasta i Mosinzhproekt, największy rosyjski oddział inżynieryjny, który będzie odpowiedzialny za realizację projektu.

Albert Sunijew, pierwszy zastępca dyrektora generalnego Mosinzhproekt, powiedział, że kompleks nosi nazwę „Jedna wieża” i będzie pierwszym kompleksem mieszkalnym zlokalizowanym w Moskwie-mieście - obszarze, który był niegdyś ekskluzywną inwestycją komercyjną w pobliżu zachodniego krańca centralnej dzielnicy Moskwy.

One Tower będzie najwyższym budynkiem mieszkalnym w Europie na wysokości 405 m (101 pięter plus trzy kondygnacje podziemne) o łącznej powierzchni 279 000 m2.

Budynek będzie miał kształt ściętego pryzmatu z gradientowymi szklanymi fasadami. Zespół projektowy twierdzi również, że budynek będzie miał najwyższą platformę widokową w Europie.

Sunijew powiedział, że wielkość inwestycji w projekt szacuje się na 49 mld RUB (693 mln EUR). Większość z nich zostanie przydzielona z zasobów firmy, a pozostała część zostanie dostarczona przez niektóre rosyjskie banki, w szczególności Sberbank, w formie pożyczek.

Według Marsa Gazizullina, dyrektora generalnego Mosinzhproekt, podczas budowy monolitycznych konstrukcji budynku zostaną wykorzystane trzy wieżowce. Zostaną one przymocowane do monolitycznej struktury budynku i zbudowane w miarę wzrostu wieży.

Zakończenie prac budowlanych w ramach projektu zaplanowano na 2023 r., A generalny wykonawca ma zostać wybrany jeszcze w tym roku.

Nowy kompleks zostanie oficjalnie uruchomiony do września 2023 roku. Do tej pory Mosinzhproekt rozpoczął już prace przygotowawcze do jego budowy, wraz z Grupą Kapitałową, jednym z wiodących lokalnych deweloperów, którego właścicielem jest rosyjski miliarder Vladislav Doronin, deweloper za Moskva-City strefa.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.