[ATB] Aktualności

Rothlehner - Kolejny dobry rok

Data publikacji:

Działająca od ponad 40 lat na rynku podestów ruchomych Grupa Rothlehner ubiegły rok może zaliczyć do udanych. Utrzymał się trend wzrostowy z poprzedniego roku, dzięki czemu szacowane obroty firmy w roku 2018 wyniosły 40 mln euro i były wyższe o 4 mln niż rok wcześniej, co przełożyło się m.in. na sprzedaż ponad 900 maszyn, czyli o 100 więcej niż w roku 2017. Duży, ponad 20-procentowy udział w obrotach stanowiły przy tym przychody działu serwisu sięgające 9 mln euro.

Firmie udaje się uzyskiwać dobre wyniki bez agresywności w działaniu, która jest w tym segmencie rynku coraz bardziej widoczna. Przedsiębiorstwo stawia na może wolniejszy rozwój, ale za to stabilny, oparty na wytężonej pracy, cierpliwości i ciągłości działań, co pozwoliło w ciągu minionych dekad przetrwać niejeden kryzys. Wśród pojawiających się nowych wyzwań, dotyczących wszystkich firm należących do Grupy, Rothlehner wskazuje na brak wykwalifikowanych pracowników, konieczność sprostania regulacjom prawnym i postępującej digitalizacji.

Czeskie zabudowy

Specjalne miejsce w Grupie zajmuje spółka Rothlehner Pracovni Plošiny w czeskiej Pradze, która w ciągu 25 lat przekształciła się w centrum wykonujące zabudowy samochodów ciężarowych oraz (w tym) nadbudowy specjalne na indywidualne zamówienia. Po szczegółowej analizie potrzeb klientów, w praskim oddziale planowane jest wprowadzenie szeregu nowych maszyn, od urządzeń dwudrogowych (drogowo-kolejowych), poprzez zabudowy platform roboczych i pojazdów w różnych kombinacjach, w tym wielu na samochodach terenowych z napędem 4x4 lub 6x6 i z indywidualnym wyposażeniem, aż po technologię strażacką i systemy wymienne.
Czeska spółka współpracuje oprócz tego z niemiecką firmą Moog, producentem urządzeń do inspekcji mostów, a w segmencie najwyższych podnośników na podwoziach samochodów ciężarowych - z fińską firmą Bronto. We wrześniu poprzez słowacką spółkę Rothlehner/Nitra sprzedano kolejny podnośnik Bronto S44XDT finalnie doposażony w Pradze, który zakupiła jedna z firm obsługujących linie energetyczne. Współpraca z firmą Bronto rozwija się również bardzo dobrze w sektorze sprzętu dla straży pożarnej i w zakresie serwisu, zwłaszcza na terenie Austrii i Niemiec. Grupa Rothlehner systematycznie wzmacnia struktury działu serwisowego. Spośród 200 pracowników całej Grupy około 120 pracuje w warsztatach i serwisie mobilnym, przy czym połowa z nich jest zatrudniona w punktach serwisowych należącej do Grupy Rothlehner firmy Lift-Manager, która zapewnia usługi w tym zakresie na terenie Niemiec.

W Polsce pozytywnie

Z optymizmem patrzy w przyszłość także firma Rothlehner Polska, działająca na naszym rynku ponad 20 lat, dla której ubiegły rok był również bardzo udany, zwłaszcza w dziale wynajmu. Dużym zainteresowaniem cieszył się wynajem maszyn zarówno z operatorem, jak i bez operatora. Polska firma pozyskała też wielu nowych, dużych klientów na wynajem długoterminowy, a także odnotowała rekordowe wpływy z wynajmu podnośników na samochodach. Obecnie w parku maszynowym jest 6 podnośników tego typu firmy GSR.
W związku z rosnącymi potrzebami flota maszyn na wynajem polskiego oddziału firmy Rothlehner systematycznie się powiększa. W ubiegłym roku zostało zakupionych 16 podnośników, dzięki czemu do dyspozycji klientów jest obecnie 180 maszyn. Wśród uzupełnień znalazły się m.in. kolejne urządzenia Denka Lift DL30, spalinowe podesty HA16RTJ firmy Haulotte oraz specjalistyczny podnośnik nożycowy PB S225-12 ES o wysokości roboczej 22,5 m. W bieżącym roku planowana jest dalsza rozbudowa floty na wynajem.
Poza tym w roku 2018 zespół spółki Rothlehner Polska wzmocniło dwoje nowych pracowników, a dział serwisu otrzymał kolejny, profesjonalny, w pełni wyposażony samochód, który usprawni obsługę klientów. W roku 2018 sukcesem polskiego oddziału firmy Rothlehner była także m.in. pierwsza sprzedaż nowego podnośnika Denka Lift DL 30 o wysokości roboczej 30 m, który jest pod tym względem światowym rekordzistą w klasie podnośników na przyczepach o masie do 3,5 t.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.