[ATB] Nowości

Rothlehner - Przegubowo-teleskopowe podnośniki koszowe GSR

Data publikacji:

Jedną z najnowszych konstrukcji podnośników koszowych GSR montowanych za podwoziach samochodowych jest model B200PX. Model ten umożliwia pracę na wysokości ponad 20 m.

Oferta firmy Rothlehner jest zaprojektowana pod kątem branży budowlanej, remontowej oraz innych oferując bardzo szeroką gamę podestów ruchomych. Oprócz rozwiązań dedykowanych jak podnośniki przegubowe, nożycowe czy teleskopowe niemiecka marka produkuje podnośniki koszowe montowane na samochodach. To efekt przejęcia w 2005 roku włoskiej firmy GSR SpA z Rimini. Wśród proponowanych konstrukcji są modele teleskopowe, jak i przegubowe.
Jednym z najnowszych rozwiązań dostępnych na naszym rynku jest podnośnik przegubowo-teleskopowy GSR B200PX. Jest to podwójnie składany podnośnik serii PX o udźwigu kosza na poziomie 300 kg. Maksymalny udźwig kosza jest dostępny w pełnym zakresie zasięgu wynoszącym 8,7 m. Podnośnik oferowany jest w wersji montowanej na samochodzie o DMC 3,5 t oraz na cięższych podwoziach. W modelu GSR B200PX zastosowano pionowe stabilizatory w celu ułatwienia i skrócenia procesu rozkładania.
Producent podkreśla, że konstrukcja nowego podnośnika jest wyjątkowo lekka i stabilna zarazem. Obrót wieżyczki wynosi 450°, a maksymalna wysokość robocza to 20,1 m. Kosz obraca się w obie strony pod kątem 70°.
Nie zawsze jednak wymagana jest tak duża wysokość robocza. W niektórych sytuacjach bardziej pożądane są konstrukcje kompaktowe o nieco mniejszych możliwościach, ale za to lżejsze, o mniejszych wymiarach i z możliwością montażu na mniejszych podwoziach. Wszystkie powyższe warunki spełnia podnośnik koszowy GSR E140P. To również podnośnik przegubowo-teleskopowy z niewiele mniejszym, bo 250-kilogramowym, udźwigiem. Maksymalny zasięg ramienia wynosi 6 m, natomiast wysokość robocza kształtuje się na poziomie 13,2 m. Wieżyczka obraca się w zakresie 360°. Podnośnik ten dostępny jest w zabudowie na samochodzie Ford Ranger 4x4 Single Cab XL. Takie rozwiązanie pociąga za sobą kilka korzyści. Po pierwsze Ford Ranger to nominalnie pickup o dużych właściwościach terenowych. Co oznacza, że sprawdzi się w trudniejszym topograficznie terenie. Nie trzeba się również przejmować stanem lokalnych dróg. Co więcej, do prowadzenia tego pojazdu wystarczy prawo jazdy kategorii B.
Ford Ranger z podnośnikiem E140P wyposażony jest również w przydatną kamerę cofania, wyciągarkę oraz szafki narzędziowe wykonane z aluminium lub tworzywa sztucznego. To sprawia, że jest to bardzo funkcjonalny zestaw mający zastosowanie w różnych sytuacjach.

BK

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.