Prezentowany przez firmę Pronar podczas październikowych targów Pol-Eco w Poznaniu model PRO.S1 to nowoczesny, budżetowy rozdrabniacz wolnoobrotowy, dobrze nadający się do przerabiania odpadów budowlanych, komunalnych i zielonych. Dzięki innowacyjnej konstrukcji i kompaktowym rozmiarom, urządzenie wyróżnia się mobilnością oraz łatwością obsługi, co czyni je atrakcyjnym rozwiązaniem dla mniejszych i średnich przedsiębiorstw. Prosta, ale skuteczna technologia zastosowana w PRO.S1 pozwala na wydajną pracę przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów operacyjnych.
Rozdrabniacz PRO.S1 został stworzony z myślą o różnorodnych materiałach. Jak zaznacza Mateusz Rubinkiewicz, regionalny kierownik sprzedaży maszyn recyklingowych: – Maszyna ma możliwość wymiany wałów, co pozwala na jej dostosowanie do przetwarzania odpadów komunalnych, drewnianych czy gruzu rozbiórkowego. To ogromna zaleta dla firm, które muszą radzić sobie z wieloma rodzajami materiałów. Dwuwarstwowa komora robocza o wymiarach 1,5 x 1,5 m zapewnia efektywne rozdrabnianie nawet dużych objętości odpadów, co znacząco zwiększa wydajność.
Kompaktowe rozmiary PRO.S1 (8 m długości, 2,27 m szerokości i 2,55 m wysokości) oraz jego relatywnie niewielka masa (15 t) sprawiają, że maszyna może być łatwo transportowana na miejsce pracy. – Jest bardzo łatwa do transportu, dzięki systemowi hakowemu i podwoziu gąsienicowemu, co podnosi mobilność urządzenia na placu budowy – dodaje Mateusz Rubinkiewicz. Mobilność urządzenia, w połączeniu z prostotą obsługi, czyni PRO.S1 ciekawym rozwiązaniem na różnorodne placówki i prace w terenie.
Jednym z kluczowych rozwiązań w PRO.S1 są mechanicznie odchylane ruszty boczne. Jak podkreśla przedstawiciel firmy Pronar: – Odchylane ruszty można obsługiwać przy użyciu standardowych narzędzi ręcznych lub kluczy udarowych, co czyni konserwację wyjątkowo prostą i szybką. To jedno z tych rozwiązań, które zgłosiliśmy do Urzędu Patentowego. Dzięki temu, maszyna jest nie tylko skuteczna, ale także łatwa w utrzymaniu i eksploatacji.
Model PRO.S1 jest napędzany silnikiem Volvo Penta o mocy 129 kW i pojemności 5.1 l, spełniającym normy emisji spalin Stage V/Tier 4 Final. – Maszyna charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa, co jest kluczowe dla małych i średnich firm. To oszczędność nie tylko czasu, ale i kosztów – podkreśla przedstawiciel firmy.
SBM Mineral Processing. Mobilna produkcja betonu w nowym wydaniu
Ulepszone modele Bravi Platforms: Leonardo HD, Sprint LP i Sprint TL
Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:
Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę