[ATB] Technika

Rozdrabniacze do poboczy TB 10

Data publikacji:

Oferta firmy Kuhn obejmuje maszyny komunalne do pielęgnacji terenów zielonych i poboczy dróg. W tej kategorii znajdują się rozdrabniacze/kosiarki oraz kosiarki na wysięgniku z wymiennymi głowicami roboczymi, które zostały zaprojektowane tak, aby spełniały wymagania firm usługowych zajmujących się utrzymaniem terenów zielonych.

    kuhn

Dużą popularnością wśród klientów cieszy się seria rozdrabniaczy TB 10, która obejmuje trzy modele o szerokościach roboczych 1,4/1,6/1,8 m. Maszyny te są przeznaczone do utrzymania terenów zielonych, parków czy ogrodów i co ważne, są na tyle lekkie (masa 460-490 kg), że mogą pracować z małymi ciągnikami o mocy zaledwie 40 KM. Seria TB 10 oferuje także wyjątkowy zakres ruchu, z dużym zakresem przesunięcia bocznego i regulacją kątów roboczych. Dzięki wyjątkowej kinematyce można w łatwy sposób docierać do nawet trudno dostępnych miejsc. Rozdrabniacze w różnych warunkach roboczych mogą pracować w pozycji za ciągnikiem, z przesunięciem bocznym o 66 cm oraz pod kątem od -45° do + 90° podczas wykaszania rowów i nasypów.

Agregacja maszyny z ciągnikiem odbywa się poprzez 3-punktowy zaczep, kat. 1 i 2. Minimalne teoretyczne zapotrzebowanie na moc na przekładni w zależności od modelu wynosi 35/40/50 KM, przy czym maksymalna dopuszczalna moc to 80 KM. W przekładnię centralną seryjnie wbudowane jest wolne koło, a do obsługi rozdrabniacza niezbędny jest wałek odbioru mocy o prędkości obrotowej 540 obr./min.

Odpowiednie elementy robocze

Rozdrabniacze wyposażone są w opatentowane noże młotkowe, przystosowane specjalnie do rozdrabniania powierzchni trawiastych. W przypadku uderzenia elementów roboczych o rotor, ich kształt dodatkowo zapobiega uszkodzeniom, co mogłoby spowodować niebezpieczną utratę wyważenia. Liczba noży wynosi 20, 24 lub 28 sztuk. Głównym elementem roboczym maszyny jest wspomniany już rotor o średnicy 425 mm, który wraz z przyspawanym przeciwnożem zapewnia doskonałe wyniki pracy. Regulacja wysokości roboczej odbywa się za pomocą wału kopiującego ze sztywnymi końcówkami o średnicy 160 mm, który precyzyjnie pokonuje nierówności terenu i ma zdolność do samoistnego oczyszczania za pomocą noży młotkowych. Wał jest umieszczony jak najbliżej rotora, przez co rozdrobnione resztki roślinne są wyrzucane ponad nim. Rozkład skoszonej biomasy jest w ten sposób szybszy, ponieważ wał nie wgniata materiału mocno w podłoże.

Wytrzymała konstrukcja

Maszyny komunalne muszą cechować się dużą wytrzymałością i wieloletnią, bezawaryjną pracą. Tak też jest z serią TB10. Rozdrabniacze te wyposażone są w wytrzymałą ramę, mocne ramię z przesunięciem bocznym, zabezpieczone przed zużyciem sworznie i tuleje oraz zaczep z mechanicznym systemem zabezpieczenia przed uderzeniami. Ponadto wszystkie mechaniczne elementy, które narażone są na uderzenia,  odpowiednio zabezpieczono przed uszkodzeniem. Są to np. osłona komory rozdrabniającej, osłona pasa, łożyska itp.

PM

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.