[ATB] Budownictwo

Rusza akcja „Bezpieczny autokar - ferie 2019

Data publikacji:

W związku z rozpoczynającymi się w pięciu województwach feriami zimowymi, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur zainaugurowali kolejną edycję akcji „Bezpieczny autokar”. W briefingu, który odbył się 12 stycznia 2019 r. w Głogoczowie (woj. małopolskie), wzięli też udział: wojewoda małopolski Piotr Ćwik i wojewódzki inspektor transportu drogowego Paweł Kucharczyk.

W trakcie trwania ferii zimowych inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolować stan techniczny autokarów i kondycję kierowców – ich trzeźwość oraz długość czasu pracy.

Kwestia wypoczynku kierowców jest kluczowa dla zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przemęczony kierowca stwarza równie duże niebezpieczeństwo na drodze, jak ten prowadzący pojazd pod wpływem alkoholu. Dzięki akcji „Bezpieczny autokar” rodzice będą mogli być spokojni o bezpieczeństwo swoich dzieci – powiedział minister Andrzej Adamczyk.
 
Kontrole prowadzone przez Inspekcję Transportu Drogowego są zarówno w stałych, jak i mobilnych punktach. Inspektorzy sprawdzają również autokary po zgłoszeniu opiekunów i organizatorów wyjazdów.
W trakcie ubiegłorocznych ferii inspektorzy ITD skontrolowali 1300 pojazdów. Zatrzymano 53 dowody rejestracyjne, w tym w 21 przypadkach ze względu na fatalny i zagrażający bezpieczeństwu pasażerów stan techniczny autokarów konieczne było również wydanie zakazów jazdy, nałożono 296 mandatów karnych. Wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi.
Działania „Bezpieczny Autokar”, które Inspekcja Transportu Drogowego konsekwentnie realizuje od 16 lat, wpisują się w cele Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Minister infrastruktury, jako Przewodniczący Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, promuje bezpieczny transport jako sposób na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego, również poprzez wzmocnienie stosowania środków nadzoru w tym zakresie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.