[ATB] Budownictwo

Ruszają procedury przetargowe na budowę metra na Bródno

Data publikacji:

Metro Warszawskie wysłało dzisiaj (31 stycznia) do europejskiego dziennika urzędowego zawiadomienie o ogłoszeniu przetargu na budowę odcinka wschodniego-północnego II linii metra na Bródno. W ciągu kilku dni opublikowana zostanie specyfikacja zamówienia.

Metro przyspiesza przygotowania do budowy ostatniego odcinka II linii na prawym brzegu. Spółka poinformowała właśnie o wysłaniu zawiadomienia do europejskiego dziennika urzędowego o ogłoszeniu przetargu na jego realizację. Dokumentacja przetargowa zostanie opublikowana w ciągu kilku dni – w momencie, gdy pojawi się ogłoszenie w suplemencie do dziennika urzędowego. Jak dodawał w rozmowie z naszym portalem Jerzy Lejk, prezes Metra, wykonawcy będą mieli 38 miesięcy na przeprowadzenie prac. 
Wspomniany odcinek obejmuje trzy stacje. Przystanek C19 Zacisze powstać ma pod ul. Figara, po południowej stronie skrzyżowania ul. Litawora z ul. Rolanda. Na stacji tej powstanie pierwszy w Warszawie zintegrowany z wejściem do metra parking rowerowy. Przypomnijmy – na etapie przedprojektowym zrezygnowano z wymogu uwzględnienia w projekcie stacji C19 Zacisze możliwości odgałęzienia II linii metra w kierunku Zielonej Białołęki.
Kolejną stację, C20 Kondratowicza, przewidziano pod skrzyżowaniem ul. Kondratowicza z ul. Malborską, po zachodniej stronie ul. Św. Wincentego. Ostatnia stacja, C21 Bródno (Rembielińska) powstać ma pod ul. Kondratowicza po wschodniej stronie ul. Rembielińskiej. Za tym przystankiem zaplanowana jest bardzo duża komora techniczna. Wizualizacje stacji można zobaczyć tutaj. Metro przyniesie sporo zmian na Bródnie – ulica Kondratowicza ma stać się salonem Bródna.
Ściany zatorowe trzech ostatnich stacji odcinka wschodniego-północnego II linii metra mają zdobić specjalne grafiki w postaci znacznie przetworzonych obrazów tego, co można spotkać na powierzchni. W powstaniu ich koncepcji uczestniczył grafik Piotr Młodożeniec.

Trzeci etap budowy II linii metra obejmuje nie tylko odcinek na Bródno, ale także na Bemowo, do Powstańców Śląskich. Przygotowania do realizacji odcinka wschodniego-północnego są jednak bardziej zaawansowane i Metro postanowiło ogłosić przetarg niezwłocznie, bez czekania na zakończenie procedur przy odcinku zachodnim. – Potrzebujemy jeszcze chwili, ale się szykujemy – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Źródło: transport-publiczny.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.