[ATB] Budownictwo

Ruszy budowa kolejnych obwodnic

Data publikacji:

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber poinformował posłów, że jeszcze w 2020 r. zostaną przekazane pierwsze środki na budowę zapowiadanych w programie PIS obwodnic miast.

Nie od dziś wiadomo, że jest wielkie zapotrzebowanie na tego typu inwestycje, które budowane są na takich odcinkach dróg, gdzie występują wąskie gardła płynności ruchu spowodowane przede wszystkim nałożeniem ruchu tranzytowego na ruch lokalny lub nieadekwatnymi do natężenia ruchu  rozwiązaniami technicznymi (brakiem pasów awaryjnych, dużą liczbą skrzyżowań kolizyjnych).Wiceminister Weber oznajmił, że: – Zgodnie z zapowiedzią pana premiera Mateusza Morawieckiego w okresie 100 dni od momentu powołania obecnego rządu ten program zostanie pokazany, czyli wskażemy 100 obwodnic, które będą realizowane w najbliższej przyszłości. Pierwsze środki na ten cel pojawią się w bieżącym roku, a kolejne sukcesywnie w latach następnych. Mówiąc o skali zapotrzebowania na tego typu inwestycje, poinformował, że zdiagnozowano potrzeby budowy 260 obwodnic, z czego 170 jest absolutnym priorytetem. Zaznaczył przy tym, że z tych 170 rząd wyodrębni 100, które będą realizowane w najbliższych latach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 01/2020
Zamów bezpłatny egzemplarz / prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.