Ruszyły prace przygotowawcze do rozbudowy DK-61 Legionowo – Zegrze

Ruszyły prace przygotowawcze do rozbudowy DK-61 Legionowo – Zegrze

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zatwierdziło program inwestycyjny dla rozbudowy drogi krajowej nr 61 na odcinku Legionowo – Zegrze. Jak informuje resort – to działanie umożliwi rozpoczęcie prac przygotowawczych nad inwestycją, które będą prowadzone w latach 2018-2019. Według planów realizacja projektu ma rozpocząć się w 2020 roku.

– Droga krajowa nr 61 jest jedną z najważniejszych arterii wyprowadzających ruch ze stolicy w kierunku północnym, z dużym udziałem ruchu pojazdów ciężkich. Dla mieszkańców Legionowa i pobliskich miejscowości wiąże się to z dużą uciążliwością, dla kierowców oznacza stracony czas. Dlatego minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podjął decyzję o skierowaniu do realizacji odcinka tej trasy od Legionowa do Zegrza. Dzięki temu zniknie ostatnie wąskie gardło na trasie Warszawa – Serock – powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz.

Zatwierdzenie Programu inwestycji dla rozbudowy drogi krajowej nr 61 na odcinku Legionowo – Zegrze umożliwi rozpoczęcie prac przygotowawczych, które będą prowadzone w latach 2018-2019. Rozpoczęcie realizacji tej inwestycji jest planowane w 2020 roku.


Reklama
Powiązane artykuły