[ATB] Budownictwo

Ruszyły remonty na autostradach A2 i A4

Data publikacji:

Kierowcy jadący autostradą przez woj. wielkopolskie i opolskie muszą się liczyć z utrudnieniami. Pojazdy korzystają z jednej jezdni w obu kierunkach. Ruszyły letnie remonty.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, do końca czerwca potrwają prace i utrudnienia na autostradzie A2 w woj. wielkopolskim pomiędzy węzłami Konin Wschód i Koło. Obecnie remontowana jest nawierzchnia kolejnego, ponad 10-kilometrowego odcinka autostrady. Ruch poprowadzony jest jedną jezdnią w obu kierunkach, obowiązują także ograniczenia prędkości.
Rozpoczyna się także remont północnej jezdni autostrady A4 (kierunek do Wrocławia) pomiędzy węzłami Opole Południe i Krapkowice w województwie opolskim. Prace na odcinku o długości ok. 14,5 km podzielone są na dwa etapy. Pierwszy rozpoczął się w piątek, 11 maja i będzie trwał do 28 czerwca.
– Na okres wakacji przywrócimy ruch na obu jezdniach a od 3 września wznowimy remont by zakończyć 30 października – informuje Jan Krynicki, rzecznik prasowy GDDKiA. – Jeśli w trakcie robót będzie dochodziło do sytuacji zagrażających życiu lub bezpieczeństwu użytkowników bądź zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, wówczas mogą być ewentualnie podejmowane decyzje o czasowym odstąpieniu od poboru opłat – dodaje.
Pierwszy etap obejmuje odcinek od węzła Opole Południe do przejazdu awaryjnego za obiektem mostowym na Odrze (od km 240,50 do km 249,26). Natomiast drugi to odcinek od przejazdu awaryjnego za obiektem mostowym na Odrze do przejazdu awaryjnego ok. 4 km za węzłem Krapkowice (od km 249,26 do km 256,74). Roboty na północnej nitce będą prowadzone całą szerokością jezdni, a ruch w obu kierunkach poprowadzony zostanie jezdnią południową. Dla zamkniętych łącznic na węźle Opole Południe i węźle Krapkowice objazd poprowadzi przez Krapkowice – informuje GDDKiA.
Od 11 maja kierowcy jadący z Katowic do Opola/Raciborza/Krapkowic (DK-45) oraz z Opola/Raciborza/Krapkowic (DK-45) do Wrocławia (A4) nie mogą korzystać z węzła Opole Południe (w obrębie SPO Dąbrówka). Do 28 czerwca będą korzystać z objazdu przez Krapkowice drogami: DK-45 i DW-409 do węzła Krapkowice.
Po wznowieniu robót od 3 września wyłączone z ruchu zostaną łącznice północne węzła Krapkowice (w obrębie SPO Gogolin). Kierowcy jadący z Katowic do Krapkowic/Kędzierzyna-Koźla/Gogolina/Opola (DW-423 i Dw-409) oraz z Krapkowic/Kędzierzyna-Koźla/Gogolina/Opola (DW423/409) do Wrocławia (A4) nie będą mogli korzystać z węzła Krapkowice.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.