[ATB] Budownictwo

Rynek infrastruktury - Inwestycje drogowe za 540 mln zł

Data publikacji:

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zatwierdziło realizację 15 programów inwestycyjnych dla zadań drogowych na łączną wartość prawie 540 mln złotych. Będą one przeprowadzone w ośmiu województwach: dolnośląskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim i podlaskim.

Najwięcej zatwierdzonych j projektów jest zlokalizowanych w woj. małopolskim. Pierwsze dwa dotyczą poprawy bezpieczeństwa na drogach krajowych nr 44 (w miejscowości Zaborze) oraz 94 (w Giebułtowie), natomiast trzy pozostałe zadania to budowy mostów w ciągu drogi krajowej nr 75 w Nowej Wsi. Powstaną one na potokach Kotowski, Łosie oraz Wiśnicz. Wszystkie zakładają rozbiórkę istniejących konstrukcji i budowę nowych przepraw, a mają być zrealizowane w 2020 r. Zadania, które mają być realizowane w woj. dolnośląskim, dotyczą poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zmodernizowana będzie droga nr 12 na odcinku Nielubia-Kurowice oraz nr 36 koło miejscowości Rogówek. Trzecia inwestycja w tym regionie dotyczy rozbudowy DK-8 na odcinku granica państwa (Kudowa Zdrój) – Duszniki Zdrój długości ok. 16,3 km. Celem tej inwestycji jest dostosowanie odcinka do nośności 115kN/oś. W jej ramach przebudowane zostaną też skrzyżowania, obiekty inżynierskie, zatoki autobusowe oraz system oświetlenia i odwodnienia drogi, a także poprawione zostanie wyprofilowanie łuków drogi, która przebiega w górzystym terenie. Inwestycje zaplanowane w woj. mazowieckim dotyczą poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, a konkretnie DK-60 w miejscowości Władysławowo oraz DK-50 na odcinku Łochów-Brok. Pozostałe województwa otrzymały po jednej inwestycji – i tak w woj. opolskim ma to być obwodnica Kędzierzyna-Koźla w ciągu DK-50(II etap budowy o długości 14,6 km), na Podkarpaciu poprawione zostanie bezpieczeństwo ruchu drogowego na GK-9 w miejscowości Kupno, w woj. lubuskim - prace będą polegały na dostosowaniu przejścia granicznego w ciągu DK-18 na odcinku granica państwa – węzeł Olszyna do parametrów drogi klasy A (realizacja przewidziana na lata 2019 -2022, natomiast dwie  ostatnie inwestycje przewidują przeprowadzenie robót mostowych. Pierwsza dotyczy przepraw w ciągu DK-45 w woj. łódzkim w miejscowościach Ostrówek oraz Oleśnica, natomiast druga to przebudowa mostu w woj. podlaskim przez rzekę Popiołówka w miejscowości o tej samej nazwie na DK-8.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.