[ATB] Budownictwo

S19 Kamień – Sokołów ma wykonawcę

Data publikacji:

GDDKiA w Rzeszowie rozstrzygnęła przetarg na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 Kamień – Sokołów Małopolski. Wybrano ofertę wartą blisko 234,5 mln zł złożoną przez konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Construccions.

Oferta uznana za najkorzystniejszą była najtańsza spośród 9 złożonych ofert. Zamawiający był przygotowany na wydanie 275,606 mln zł.
Wybrany wykonawca, podobnie jak pozostali wykonawcy, zobowiązał się do wykonanie zadania w ciągu 34 miesięcy (bez okresów zimowych w czasie prowadzenia robot budowlanych) i udzielenia 10 lat gwarancji.
Odcinek, o którym mowa ma 7,9 długości. Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie trasy, uzyskanie pozwolenia budowlanego i wykonanie robót aż do decyzji pozwalającej na użytkowanie trasy. Oprócz trasy głównej trzeba będzie wybudować obiekty inżynierskie oraz infrastrukturę towarzyszącą. Wykonawca tego zadania będzie także budował oba węzły na granicach odcinka.
S19 Kamień – Sokołów Małopolski to jedno z trzech zadań (tzw. zad. C), na które podzielono przyszłą trasę Via Carpatia Nisko południe – Sokołów Małopolski. Pozostałe dwa – zad. A Nisko Południe – Podgórze oraz Zad. B Podgórze Kamień jeszcze czekają na wybór wykonawcy.
O wykonanie zad. A ubiega się siedmiu wykonawców. Najtańszą ofertę złożyło także konsorcjum Mostostalu. Podobnie sytuacja wygląda na odcinku B, gdzie także Mostostal Warszawa złożył najtańszą spośród siedmiu ofert. Jak podaje GDDKiA, obecnie na Podkarpaciu w użytkowaniu jest 30 km docelowej trasy Via Carpatia, w odniesieniu do blisko 67 km trwa opracowywanie koncepcji programowej, ponad 54 km są na etapie przetargu zaprojektuj i wybuduj, a ponad 18 km czeka jeszcze na wybór wykonawcy koncepcji programowej.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.