[ATB] Budownictwo

S8 Granica województwa - Zambrów. Ruch już po dwóch jezdniach

Data publikacji:

Udostępnienie kierowcom dwóch jezdni umożliwiła wprowadzona dzisiaj (22.12) nowa organizacja ruchu na odcinku S8 od granicy województwa - do obwodnicy Zambrowa na Podlasiu. Wprawdzie z ograniczeniami prędkości do 100 km/h, ale wygodniej i bezpieczniej będzie więc na kolejnym 15-kilometrowym odcinku drogi ekspresowej S8 na Podlasiu.

Budowa odcinka od granicy województwa do Zambrowa dobiega już końca. Gotowe są obie jezdnie, są też elementy bezpieczeństwa ruchu (oznakowanie, bariery) i te chroniące środowisko (ekrany, przejścia dla zwierząt). Trwają jeszcze prace wykończeniowe wokół drogi głównej - stąd  miejscami mogą pojawiać sięutrudnienia w ruchu i dodatkowe ograniczenia związane z wykonywanymi robotami. Kontynuowane są także przy układzie dróg serwisowych i lokalnych, które miały być przebudowane w ramach kontraktu.

Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do zakończenia koniecznych robót  i uzyskania niezbędnych pozwoleń, co powinno nastąpić w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Odcinek S8 granica województwa - Zambrów realizowany jest od 28 stycznia 2015(podpisanie umowy z konsorcjum „RUBAU POLSKA” oraz „CONSTRUCCIONES RUBAU” S.A. Hiszpania).

Kontrakt na roboty opiewa na 454,9 mln. zł - za tą kwotę wykonawca wybudował 14,91 kilometrów dwujezdniowej drogi ekspresowej, na której  powstało 17 obiektów inżynierskich, w tym 14 obiektów mostowych w ciągu trasy głównej lub nad trasą główną oraz 3 obiekty w ciągu dróg zbiorczych:

  • 4 mosty + przejścia dla zwierząt w ciągu trasy S8
  • 5 wiaduktów nad trasą S8
  • 2 przejścia dla dużych zwierząt nad trasą S8 z blachy falistej
  • 6 przejść dla zwierząt pod trasą S8 oraz drogami zbiorczymi i dojazdowymi.

Ponadto powstał węzeł - „Szumowo” na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 1996B oraz Miejsce Obsługi Podróżnych - Ostrożne (zlokalizowane po prawej stronie S8 dla pojazdów jadących w kierunku Białegostoku).

Inwestycja jest dofinansowana z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.Umowa została podpisania 18.10.2016 r., a wartość dofinansowania z UE to kwota - 295 527 745,24 zł.

Źródło: gddkia.gov.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.