[ATB] Budownictwo

Salini i Astaldi obierają za cel kanadyjski projekt kolejowy

Data publikacji:

Konsorcjum Mobilinx - składające się z Johna Lainga, Astaldiego, Hitachi, Transdev, Amico Concessions i Salini Impregilo jako głównych wykonawców - zdobyło pozycję preferowanego oferenta w ramach umowy o wartości 1,05 mld USD na budowę systemu lekkiej kolei w Ontario w Kanadzie.

W ramach projektu lekkiej kolei Hurontario powstanie 18 km nowego „dedykowanego szybkiego tranzytu” z 19 przystankami oraz nowego zaplecza do konserwacji i przechowywania lekkich pojazdów szynowych.

Infrastruktura Ontario i Metrolinx udzielą zamówienia, a zwycięski zespół ma podpisać formalne umowy w ciągu kilku miesięcy.

Prace projektowe rozpoczną się wkrótce po przyznaniu projektu, a Mobilinx ma nadzieję, że jego zespół projektowy - IBI Group, Hitachi, Morrison, Hershfield, Arcadis, Daoust Lestage i EXP - podejmie się tego zadania.

Astaldi i Salini Impregilo są oczywiście związani z wizją  "projektu Włochy", ale ostatnio pracowali również razem nad projektem kolei dużych prędkości we Włoszech o wartości około 600 mln EUR (664 mln USD).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.