[ATB] Budownictwo

Salini z ofertą dla Astaldi

Data publikacji:

Koncern budowlany Salini Impregilo złożył ofertę dofinansowania firmy Astaldi kwotąponad 200 mln euro. Kwota ta pozwoli na kontynuowanie działalności spółki. Największy włoski koncern budowlany Salini Impregilo otrzyma tym samym większościowy pakiet udziałów w drugim co do wielkości koncernie - Astaldi.

Astaldi, włoska firma budowlana realizująca projekty infrastrukturalne m.in. w Polsce, znajduje się obecnie w procedurze restrukturyzacji pod nadzorem sądu. W listopadzie 2018 roku pojawiły się informacje o złożeniu przez Salini Impregilo niewiążącej deklaracji o zainteresowaniu inwestycją w firmę borykającą się z problemami.

14 lutego, pojawił się komunikat, że największy włoski koncern budowlany złożył oficjalną ofertę. Propozycja przewiduje wpłacenie na rzecz drugiej co do wielkości firmy budowlanej we Włoszech kwoty w wysokości 225 mln euro, która pozwoli na dalsze funkcjonowanie koncernu. W wyniku tego Salini Impregilo otrzyma 65% udziałów Astaldi, co uczyni firmę jej większościowym udziałowcem.

Oferta przewiduje również późniejszą sprzedaż działu Astaldi zajmującego się projektami prowadzonymi w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP), które były głównym źródłem problemów spółki. Są to takie inwestycje jak m.in.: trzeci most na Bosforze na północ od Stambułu, czy autostrada Gebze – Orhangazi – İzmir w Turcji). Pieniądze ze sprzedaży mają zostać przeznaczone na spłatę wierzycieli. 

Firma Astaldi wdrożyła już propozycję spółki Salini Impregilo do planu dalszej restrukturyzacji. Teraz oczekuje na zgodę rzymskiego sądu na realizację planu. Później propozycję muszą zaakceptować wierzyciele Astaldi.

Przedstawiony plan restrukturyzacji miałby zostać wdrożony najprawdopodobniej w pierwszej połowie 2020 roku.

Źródło:rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.