[ATB] Budownictwo

Salini zapowiada "Projekt Włochy”

Data publikacji:

Największa włoska firma budowlana, Salini Impregilo, ogłosiła plany połączenia 1,5 miliarda euro ze swoich aktywów z wieloma chorymi firmami z kraju, aby stworzyć jeden główny węzeł budowlany.

Początkowy plan Saliniego zakładał przejęcie Astaldi, wykonawcy z siedzibą w Rzymie, który jest obecnie administrowany. W ramach planu wykupu zażądał pożyczki od włoskiego banku inwestycyjnego Cassa Depositi e Prestiti.

Bank poprosił jednak Saliniego o powrót z planem obejmującym inne włoskie firmy borykające się z trudnościami, takie jak Condotte (który złożył wniosek o niewypłacalność w ubiegłym roku) i Trevi Finanziaria Industriale z siedzibą w Cesenie.

Według doniesień bank zasadniczo zgodził się na zobowiązanie finansowe w wysokości około 250 milionów euro, aby pomóc w sfinansowaniu projektu. W zamian jednak pożyczkodawca nalega, aby wyznaczył pięciu spośród 15 członków zarządu nowego zarządu Progetto Italia (Projekt Włochy).

W maju tego roku dyrektor generalny Salini, Pietro Salini, powiedział:

Z "Projektem Włochy" chcemy stworzyć większego gracza w branży, skupiając siły dwóch największych firm w kraju. Cały rynek skorzystałby na korzyściach skali, zapewnił ciągłość realizacji i dostawę infrastruktury krytycznej dla naszego kraju.

Włoska liderka pracy Barbara Cerutti powiedziała, że "​​Projekt Włochy" może być ważnym krokiem naprzód dla sektora, który jest w stanie zagwarantować większą konkurencyjność włoskich firm za granicą.

Dodała jednak, że chociaż to dobry początek, nie jest to ostateczne rozwiązanie.

Zauważając, że dziesięciu największych kontrahentów Włoch generuje 70% swoich przychodów spoza Włoch, Filippo Monge, profesor Uniwersytetu w Turynie, powiedział: Konieczne jest posiadanie krajowego czempiona, aby móc konkurować na całym świecie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.