[ATB] Technika SaMASZ komunalne

SaMASZ - Narzędzia na wysięgniku

Data publikacji:

Kosiarki wysięgnikowe firmy SaMASZ przystosowane są do pracy z wieloma różnymi głowicami roboczymi.

Wszystkie kosiarki wysięgnikowe firmy SaMASZ przystosowane są do pracy z wieloma różnymi głowicami roboczymi. Oprócz kosiarek bijakowych dostępny jest inny osprzęt - poniżej krótki przegląd nowych propozycji w tym zakresie.

Maszyny wysięgnikowe z serii Koliber, Camel i KWT mogą być wyposażone w głowice bijakowe o szerokości od 1,08 do 1,4 m (Koliber i Camel - tylko do 1,2 m). Wybór klasycznych głowic bijakowych powiększyła nowa lekka głowica kosząca Lama 101P, o szerokości roboczej 1,08 m, służąca do rozdrabniania obciętych gałęzi, ścinania zarośli, krzaków, chwastów i trawy, wyróżniająca się niską masą (250 kg) znacznie poprawiającą komfort pracy. Głowica Lama 101P charakteryzuje się obrotowym kominem wyrzutowym, który umożliwia precyzyjne sterowanie kierunkiem wyrzutu skoszonego materiału. Jest to szczególnie przydatne przy wykaszaniu brzegów rowów melioracyjnych, gdyż pozwala skutecznie zapobiegać ich zapychaniu przez skoszony materiał. Ofertę SaMASZ-u w tym zakresie zwiększyła również głowica Lama 121/141 o szerokości 1,2 i 1,4 m, w której białostoccy konstruktorzy przenieśli silnik napędzający wał bijakowy za pośrednictwem pasa zębatego na górę ramy. Rozwiązanie to z jednej strony zmniejszyło szerokość całej głowicy, co ułatwia wykonywanie manewrów, z drugiej zaś - znacznie poprawiło jej wyważenie poprzeczne. Wśród wprowadzonych zmian warto wymienić również wprowadzenie mechanicznego przesuwu głowicy w poziomie, a także przesunięcie na tył maszyny płyty mocującej do ramienia, dzięki czemu maszyna jest bardziej stabilna (lepsze ułożenie punktu ciężkości).
Gwarancja wszechstronności

Wszechstronność kosiarek wysięgnikowych SaMASZ-u zwiększa dostępny osprzęt, który można w prosty sposób zamontować zamiast głowicy koszącej (mocowanie tylko na 6 śrub): odmularka do rowów (szerokość robocza 0,8 m), przycinarka nożycowa (1,5 lub 2 m) do krzaków i żywopłotów, frezarka do profilowania poboczy (1,1 m), frezarka do karczowania pni, myjka do znaków (1 m).

Również i w tym zakresie producent rozszerzył swoją ofertę. W gamie osprzętu pojawiła się pilarka tarczowa o szerokości roboczej 1,9 i 2,5 m, wyposażona w 3 lub 4 piły tarczowe o średnicy 630 mm (w zależności od szerokości roboczej) przeznaczona wyłącznie do cięcia gałęzi i krzaków o średnicy do 190 mm. Narzędzie robocze o masie 195 lub 250 kg można zamocować (wraz z przycinarką do przycinania gałęzi, krzaków i żywopłotów w pionie i w poziomie) na teleskopowym ramieniu roboczym Fisher o wysuwie bocznym 106 cm. Nośnik z wysuwem hydraulicznym o masie 200 kg wymaga 2 par przyłączy hydraulicznych - sterowanie z hydrauliki pojazdu/pulpit rozdzielacza.
GA
Fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.