[ATB] Aktualności SaMASZ komunalne

SaMASZ - Niedługo przeprowadzka

Data publikacji:

Firma SaMASZ zbliża się do końca budowy nowego zakładu produkcyjnego na terenie gminy Zabłudów pod Białymstokiem. Inwestycja ma podnieść na jeszcze wyższy poziom możliwości i standardy realizowanej produkcji – uproszczenie procedur, a także wzrost efektywności dzięki nowoczesnym, zautomatyzowanym ciągom technologicznym ograniczającym koszty produkcji. Zakończenie prac przewidywane jest jeszcze jesienią 2017 r., zaś uruchomienie produkcji - na początku 2018 r.

Teren inwestycji (łącznie 26 ha) od października 2015 r. znajduje się na terenie Podstrefy Zabłudów Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wraz z przeprowadzką do nowego zakładu wzrośnie zatrudnienie - według planów firmy SaMASZ ulegnie podwojeniu do 1400 osób. Na terenie fabryki w Zabłudowie znajdą się hale produkcyjne (kubatura 270 tys. m³) wraz z parkingiem i oczyszczalnią ścieków o łącznej powierzchni 13 ha, pola doświadczalne (powierzchnia 6,5 ha), czteropiętrowy biurowiec (7,5 tys. m²), a także budynek Ośrodka Badawczo-Rozwojowego (2,2 tys. m²). Łączny koszt inwestycji to 82 mln zł. – Planujemy do końca br. przeprowadzić się do nowej siedziby, która wyniesie nas na zupełnie nieznany do tej pory poziom. Jest to inwestycja, o której marzyliśmy od dawna i która pozwoli nam na przestrzeni kolejnych lat udowodnić światu, że nie tylko produkujemy maszyny należące do klasy premium, ale posiadamy zaplecze, które również będzie się do tej klasy zaliczać – podkreśla Karol Wdziękoński, dyrektor sprzedaży i marketingu firmy SaMASZ.
Nowa fabryka to nie tylko większa przestrzeń, ale także nowoczesne technologie. Wraz z otwarciem nowej fabryki zostanie uruchomiona w pełni zautomatyzowana linia malarska z chemicznym przygotowaniem powierzchni - fosforanowaniem cynkowym, malowaniem kataforetycznym - KTL oraz automatyczną proszkową kabiną malarską. Poza tym wprowadzone zostaną nowoczesne linie montażowe wykorzystujące najlepsze wzorce i narzędzia z Lean Manufacturing, jak np. Kaizen czy Poka-yoke (SaMASZ od 2015 r. wykorzystuje system zarządzania produkcją oparty na tej filozofii). W nowej fabryce znajdą się również: zautomatyzowane magazyny blach, połączone bezpośrednio z laserami, a także automatyczne magazyny prętów i profili. Przedstawiciele firmy zapowiadają również robotyzację procesów produkcyjnych, poprzez wprowadzanie kolejnych robotów spawalniczych.

GA

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.