[ATB] Technika

Sandvik wprowadza rozwiązanie problemu hałasu

Data publikacji:

Firma Sandvik Mining and Rock Technology wprowadziła dwa nowe rozwiązania w zakresie redukcji hałasu górnych wiertnic udarowych.

NoiseGuard-DXi i NoiseShield-DC działają poprzez izolację wiertła do skał i systemu przenoszenia prętów wewnątrz konstrukcji tłumiącej hałas, zmniejszając w ten sposób poziom hałasu wokół wiertnicy.

Producent, zaprojektowany do zastosowań budowlanych i kamieniołomów, powiedział, że NoiseGuard-DXi zmniejsza emisję hałasu z wiertnic serii Ranger-DXi nawet o 95%.

W pełni zamknięta konstrukcja zapewnia redukcję hałasu do -12,9 dB ciśnienia akustycznego ważonego A w promieniu 16 m (52 ​​stóp) od platformy. Nadaje się do stosowania z wiertnicami Ranger-DXi z wiertarką do skał o maksymalnej mocy 27 kW i zalecaną średnicą otworu od 51 do 127 mm (2 do 5 cali).

W przypadku mniejszych, bezkabinowych wiertnic Dino DC410Ri wiertarką do skał o mocy do 14 kW z zalecanymi średnicami otworów od 51 do 76 mm (2 do 3 cali) producent Sandvik wprowadził NoiseShield-DC. Mówiąc, że oferuje redukcję hałasu do -7,5 dB, jego częściowo zamknięta konstrukcja kieruje hałas wiercenia w górę z dala od operatora i otaczających obszarów.

Według firmy dyrektywy UE, przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisy dotyczące ochrony środowiska i różne normy bezpieczeństwa podsyciły zapotrzebowanie na technologię ograniczającą hałas.

Sandvik powiedział, że jego nowe rozwiązania są korzystne dla otaczających obszarów i zmniejszają narażenie operatorów i personelu miejsca pracy na szkodliwy poziom hałasu, zapewniając w ten sposób bardziej komfortowe środowisko pracy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.