[ATB] Aktualności Santander Leasing

Santander Leasing - Krajobraz po zmianie szyldu

Data publikacji:

Klamka zapadła i odpowiednie zmiany w Krajowym Rejestrze Sądowym zostały zapisane. Oznacza to, iż od września br. w miejsce spółki BZ WBK Leasing pojawił się Santander Leasing. Spoglądając na przeprowadzane zmiany z perspektywy klientów, zmiany nazw i logotypów nie wymagają podejmowania jakichkolwiek dodatkowych działań czy też kontaktu z przedstawicielami spółki, dilerami czy importerami maszyn. Wszystkie zawarte umowy pozostają na niezmienionych warunkach.

Przeprowadzony na naszym rynku proces rebrandingu dobitnie pokazuje, że Polska jest ważna dla całej Grupy Santander. Za nową nazwą podąża bowiem wdrożenie globalnej strategii grupy polegającej na innowacyjności oferowanych rozwiązań - według przedstawicieli firmy jest to przede wszystkim szansa na rozwój i poszerzanie oferty z wykorzystaniem międzynarodowych standardów i wieloletniego doświadczenia Grupy Santander.

Dla klienta bez zmian

– Jeśli chodzi o sposób funkcjonowania, to z naszej perspektywy nic się nie zmieniło - kontynuujemy to, co do tej pory robiliśmy. Nieustannie podkreślamy, że cały czas cechują nas wysokie standardy obsługi i rzetelność w działaniu, co doskonale widać przez pryzmat zapisów ogólnych warunków umów podpisywanych z naszymi klientami, które chociażby według ekspertów Leasing Monitor są najkorzystniejsze i najbardziej transparentne na rynku. Oczywiście muszę przy tym podkreślić, że wszystkie dotychczasowe umowy pozostają w mocy – mówi Jacek Zwierski, dyrektor działu maszyn i urządzeń Santander Leasing.

Rynek szybko rośnie

W 2018 r. branża leasingowa rozwija się bardzo dynamicznie - wskazuje na to blisko 20-proc. wzrost łącznej wartości przedmiotów sfinansowanych przez firmy leasingowe. Wartość wszystkich przedmiotów sfinansowanych przez Santander Leasing w pierwszym półroczu br. osiągnęła poziom 2412 mln zł, co oznacza wzrost nieco wyższy niż odnotowany przez cały rynek. Na doskonałe wyniki tej branży w dużej mierze wpłynął sektor maszyn i urządzeń, w którym Santander Leasing ma silną pozycję. Głównymi czynnikami tegorocznego wzrostu dla tej spółki były maszyny rolnicze (+24,9%) i maszyny budowlane (+55,5%).

Dobre perspektywy

W najbliższych latach perspektywy dla rynku maszyn i urządzeń są dobre. Sektor ten powinien pozostać jednym z głównych motorów napędowych rynku leasingu w całym 2018 r. i w perspektywie 2019 r. – Jeśli chodzi o branżę budowlaną, to firmy podwykonawcze mają się bardzo dobrze. W obecnej sytuacji rynkowej, w której przede wszystkim brakuje pracowników, przedsiębiorstwa te ustalają bardzo dobre stawki i bardzo szybkie płatności, bo to gwarantuje ciągłość pracy. Wiadomo, że inwestycje są przede wszystkim realizowane przy udziale środków unijnych. Biorąc pod uwagę postępowania przetargowe, to wielu przedsiębiorców ostrożnie szacuje swój w nich udział. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak długo jeszcze będą rosły ceny surowców i materiałów oraz koszty związane z pracownikami. Czyli branża ma się dobrze, ale otwarte pozostaje pytanie, jak długo będzie trwał ten trend? – zauważa Jacek Zwierski. – Jesteśmy blisko dostawców i chcemy wyprzedzić działanie związane ze spadkiem sprzedaży maszyn budowlanych. Dlatego jesteśmy w stanie zaoferować produkty i narzędzia, które pomogą w takiej sytuacji dostarczać maszyny klientom końcowym – dodaje.

Co nowego?

Czego zatem należy spodziewać się po rynku leasingu maszyn? – Na pewno rynek jest zainteresowany najmem, ale są to sygnały, które póki co nie przekładają się na realne kontrakty. Jesteśmy za to dobrze przygotowani w kwestii finansowania zakupu maszyn używanych - mamy produkt dający możliwość finansowania sprzętu w wieku do 10 lat. Patrząc na trendy rynkowe i rozwijającą się bankowość elektroniczną, pojawia się perspektywa tzw. wyklikania przez klienta decyzji czy choćby wstępnej akceptacji na finansowanie w Internecie. To jest na pewno przyszłość, choć trudno jeszcze powiedzieć, w jakim czasie będzie można o niej mówić w czasie teraźniejszym – twierdzi dyrektor działu maszyn i urządzeń Santander Leasing.

Grzegorz Antosik

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.