[ATB] Nowości

Sauerburger Grip 4-140 – nowy standard wśród ciągników specjalistycznych

Data publikacji:

Firma Sauerburger wprowadza na rynek nowy model ciągnika specjalistycznego - Grip 4-140. Jest to całkowicie nowa konstrukcja, która wyróżnia się mocą 142 KM (105 kW) oraz unikalnym, hydrostatyczno-mechanicznym napędem umożliwiającym bezstopniową jazdę. Dzięki tej innowacyjnej technologii, Grip 4-140 jest pierwszym tego typu ciągnikiem w swojej klasie.

    Sauerburger Grip 4-140 – nowy standard wśród ciągników specjalistycznych

Grip 4-140 jest napędzany 4-cylindrowym silnikiem Diesla marki Kohler o pojemności 3,4 l, który generuje moc 142 KM oraz moment obrotowy 650 Nm osiągany już przy 1400 obr./min. Silnik spełnia normy emisji spalin Stage V, zapewniając jednocześnie niskie zużycie paliwa na poziomie 205 g/kWh. Specyficzna konstrukcja układu wydechowego, wykorzystująca efekt Venturiego, pozwala na skuteczne odprowadzanie ciepła z komory silnika, co zapobiega przegrzewaniu się jednostki napędowej nawet podczas intensywnej pracy.

 

Innowacyjny układ napędowy

Model Grip 4-140 został wyposażony w nowoczesny napęd hydrostatyczno-mechaniczny opracowany przez firmę Dana. Ten system zapewnia wyższą efektywność przekładni, większą siłę ciągu oraz niższe zużycie paliwa. Trzy stopnie przekładni - dwa do jazdy do przodu i jeden do tyłu - zmieniają się automatycznie, bez przerwy w dostarczaniu mocy, co przekłada się na płynną i efektywną pracę.

 

Konstrukcja i stabilność

Wysoki prześwit oraz nisko położony środek ciężkości to kluczowe cechy konstrukcyjne ciągnika Grip 4-140, które zapewniają bardzo dobrą stabilność i bezpieczeństwo pracy na stokach i nierównym terenie. Wszystkie ciężkie komponenty umieszczone są poniżej osi przegubowej przedniej, co dodatkowo poprawia stabilność maszyny. Grip 4-140 może być wyposażony w różnorodne szerokie opony, co zwiększa powierzchnię styku z podłożem i minimalizuje nacisk na glebę.

 

Wszechstronne opcje kierowania

Ciągnik Grip 4-140 oferuje cztery tryby kierowania (w tym przednią osią, dwoma osiami i w trybie kraba), co pozwala skutecznie poruszać się nawet po zboczach. Te zaawansowane opcje sterowania zapewniają bardzo wysoki komfort i bezpieczeństwo pracy w trudnych warunkach terenowych.

 

Komfort i ergonomia

Kabina modelu Grip 4-140 została zaprojektowana z myślą o maksymalnym komforcie operatora. Wibracje są minimalizowane dzięki specjalnym amortyzatorom, a panoramiczna szyba i okno dachowe zapewniają doskonałą widoczność. Wewnątrz kabiny znajduje się duży, 12,3-calowy kolorowy wyświetlacz oraz ergonomiczna, wielofunkcyjna podłokietnik z regulowanym dżojstikiem, co pozwala na łatwe sterowanie wszystkimi funkcjami maszyny.

 

Wyposażenie i funkcje

Grip 4-140 wyposażony jest w przedni podnośnik o udźwigu 2500 kg oraz tylny o udźwigu 3500 kg, oba z opcjonalnym systemem tłumienia drgań. Standardowe wyposażenie obejmuje przednie i tylne wałki odbioru mocy (PTO) oraz tryb Eco. Trzy niezależne wyjścia hydrauliczne z przodu i z tyłu pozwalają na różnorodne konfiguracje osprzętu, który można łatwo zamontować dzięki szybkozłączom hydraulicznym.

W najbliższym czasie planowane jest wprowadzenie wersji Grip 4-140 z gąsienicami, co umożliwi wykorzystanie maszyny jako pojazdu do przygotowywania tras narciarskich.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.