[ATB] Nowości

Scania XT - Nowa jakość

Data publikacji:

Scania, znany szwedzki koncern, pokazał właśnie nową gamę pojazdów budowlanych serii Scania XT. To druga poważna premiera w ciągu ostatnich 12 miesięcy, po prezentacji pojazdów ciężarowych, która miała miejsce w październiku 2016 r. w Paryżu.

Pojazdy Scania dedykowane są do  najcięższych prac , zarówno na drogach utwardzonych, jak też na placach budowy. Konstruktorzy przygotowali w Scanii rozwiązania dla ośmiu podstawowych typów jego zastosowań. W pojazdach zderzak został wysunięty o 150 mm przed kabinę, co , w połączeniu ze stalową płytą chroniącą podwozie i osłoną reflektorów, zapewnia ochronę przed skutkami drobnych kolizji.  Na środku zderzaka znajduje się łatwo dostępny  zaczep holowniczy certyfikowany na udźwig w wysokości 40 ton, który może być bardzo przydatny w sytuacji, gdy dany pojazd jest używany do przeciągnięcia innego sprzętu, albo kiedy pojazd został załadowany do pełna  i sam wymaga ewentualnego wsparcia. 
Pojazdy Scania XT są dostępne ze wszystkimi typami kabin oferowanych przez szwedzkiego producenta – P,G, R i S , niezależnie od typu silnika. Wyposażenie zewnętrzne obejmuje wytrzymałe lusterka , osłonę przeciwsłoneczną i reflektory zabudowane na dachu, natomiast wyposażenie wewnętrzne może obejmować fotele w wersji XT, dodatkowe schowki, gumowe maty z grubymi krawędziami oraz pakiet uzupełniający tablicę rozdzielczą o miejsce niezbędne do zamontowania urządzeń sterujących zabudową.

Scania/red.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.