SENNEBOGEN 830 E z przyczepą wdrożona w Fiberboard

Data publikacji:

Widok na składnicę drewna w Fiberboard w Baruth, w niemieckiej Brandenburgii napawa optymizmem na przyszłość. Gigantyczne rozmiary, kłody jak okiem sięgnąć, a pomiędzy nimi zielona koparka przeładunkowa wciąż robi okrążenia. Ta maszyna to nowa SENNEBOGEN 830 E, która niedawno przejęła logistykę na składnicy. Dzięki towarzyszącej przyczepie jest w stanie transportować do 30 ton drewna na raz.

"Koparka przeładunkowa z 14-metrowym chwytakiem i dużą przyczepą to idealne połączenie naszych wymagań" - wyjaśnia Sebastian Pätzig, szef zespołu flot samochodowych w Fiberboard w Baruth.

Założony w 2008 r. tartak przyjmuje rocznie około 450 000 ton drewna zrębowego, które następnie poddaje się rozdrabnianiu i przetwarzaniu na płytę HDF. Fabryka płyt HDF Fiberboard GmbH i fabryka laminatów CLASSEN Industries GmbH tworzą kombinat: Płyta HDF jest przeładowywana bezpośrednio do powiązanej wytwórni laminatów, gdzie jest przetwarzana na podłogi laminowane - około 80 milionów metrów kwadratowych rocznie.

Aby jeszcze bardziej zoptymalizować operacje w magazynie drewna, w 2018 roku podjęto decyzję o wprowadzeniu nowej koncepcji obsługi za pomocą wózka SENNEBOGEN 830 E i specjalnie zaprojektowanej przyczepki trzyosiowej o dopuszczalnej masie całkowitej do 50 ton. Po bliskiej i intensywnej współpracy z SENNEBOGEN i partnerem handlowo-serwisowym SWECON Baumaschinen GmbH, koncepcja nowej maszyny weszła wreszcie w życie we wrześniu 2018 roku.

14 metrowy zasięg i do 30 ton transportowanego drewna na raz

Koparka przeładunkowa SENNEBOGEN 830 E wyposażona jest w mocny 168 kW, 4-rzędowy silnik wysokoprężny oraz wyjątkowo wytrzymałe podwozie z pojedynczymi oponami, czteropunktowymi wysięgnikami i napędem na wszystkie koła, zapewniającymi większą siłę uciągu. Uzupełnieniem maszyny jest doczepiona 50-tonowa przyczepa zaprojektowana specjalnie pod kątem wymagań klienta.

Około 180 ciężarówek drewna dociera codziennie do składnicy i jest albo ładowane bezpośrednio do stacjonarnego rębaka, albo umieszczane w tymczasowym magazynie magazynowym w rozległym składzie drewna. To terytorium nowej przyczepy SENNEBOGEN 830 M. Maszyna jest wielofunkcyjnym urządzeniem: układa kłody, ciągnie je po całej składnicy, a także jest w stanie samodzielnie ładować i rozładowywać je, i podawać rębakowi - nie ma prawie nic więcej, o co można by prosić.

Przyczepa 830 to od dawna odnosząca sukcesy pozycja w portfolio produktów SENNEBOGEN: koncepcja długiego zasięgu z dużą mocą napędową dowiodła swojej wartości, szczególnie w USA.

"Dostosowaliśmy koncepcję do naszych potrzeb, a nawet uzyskaliśmy kombinację zatwierdzoną przez TÜV" - wyjaśnia przedstawiciel handlowy SWECON, Tony Schulze-Günther. "Podjazdy wciąż są adaptowane, ponieważ ta maszyna ma oczywiście większy promień skrętu, ale pomimo tego ma już przekonujące zalety."

Regulowany na wysokość i komfortowy Maxcab ustawia operatora na wysokości wzroku wynoszącej około 5,7 m, zapewniając kierowcy dodatkowe bezpieczeństwo i wygodę. Z tak wysokiego punktu widzenia ma nie tylko niezakłócony widok obszaru roboczego, ale może również ładować i rozładowywać z większą precyzją i szybkością - dodatkowy plus.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.