[ATB] Aktualności Sennebogen

Sennebogen - Ciągły rozwój

Data publikacji:

Rok 2017 stoi w firmie Sennebogen pod znakiem jubileuszu 65-lecia przedsiębiorstwa. W tym czasie pochodzący z Bawarii producent dopracował się silnej pozycji na rynku żurawi teleskopowych i dźwigów/koparek linowych, co potwierdza m.in. zakończone w roku bieżącym zwiększenie powierzchni produkcyjnej i magazynowej zakładu w Straubing aż o około 35 tys. m².

Dzięki skoncentrowaniu na specyficznych rozwiązaniach i indywidualnych konfiguracjach dedykowanych dla konkretnego klienta - w myśl hasła „Nie ma czegoś takiego, czego nie można”, firma Sennebogen zyskała sobie wiodącą pozycję na rynku koparek linowych, żurawi gąsienicowych, teleskopowych, samochodowych, maszyn do przeładunku materiałów oraz specjalistycznych nośników narzędzi. Wśród wielu kamieni milowych przedsiębiorstwa wymienić należy uruchomienie fabryki w Straubing w 1959 r., rozwinięcie sprzedaży na kraje arabskie i do Afryki poczynając od 1973 r., czy też uruchomienie Akademii Sennebogen w 2014 r. – Klienci są zdumieni dynamicznym rozwojem naszej firmy i jesteśmy pewni, że nasze inwestycje będą miały bardzo pozytywny wpływ na jej dalszy rozwój – optymistycznie ocenia przyszłość Walter Sennebogen, jeden z dyrektorów zarządzających firmy.

Suma inwestycji

Założone w 1952 r. przez Ericha Sennebogena przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie około 1400 pracowników, w swych trzech lokalizacjach w Bawarii (Pilling, Straubing i Wackersdorf), a także w zakładzie produkcyjnym na Węgrzech oraz oddziałach w Stanach Zjednoczonych i Singapurze. Atutem firmy jest rozbudowana sieć sprzedaży i serwisu, która obejmuje 150 dilerów na całym świecie. Sennebogen w ostatnich latach stawia konsekwentnie na inwestycje w zakłady produkcyjne w celu ich modernizacji oraz zwiększenia mocy produkcyjnych, za czym podążało systematyczne zwiększanie obrotów i zatrudnienia. Mimo tych zmian jedno w firmie pozostaje niezmienne. Sennebogen to wciąż firma rodzinna, prowadzona dziś przez Ericha i Waltera Sennebogen, reprezentantów drugiego pokolenia rodziny założycielskiej. – W ciągu ostatnich 65 lat wiele się zmieniło, nie tylko maszyny, które są coraz większe. Nasze portfolio stale się rozwija, a mimo to zawsze musimy myśleć o przyszłości oraz zmieniających się warunkach ekonomicznych. Przecież wymagania stawiane przez naszych klientów w odniesieniu do wysokiej jakości produktów stale rosną. Na dzisiejszym zglobalizowanym rynku dostarczamy produkty do klientów w ponad 100 krajach – wyjaśnia Erich Sennebogen, współzarządzający przedsiębiorstwem.


W ramach rozbudowy fabryki w Straubing zrealizowano budowę utwardzonego terenu do odbioru żurawi teleskopowych i dźwigów/koparek linowych oraz nowego placu do pomiaru hałasu, a także nowego, znacznie większego placu wysyłkowego maszyn i komponentów. Powstała również nowa hala montażowa i lakiernicza dla dużych maszyn, z zadaszeniem, o łącznej powierzchni 6700 m². W ramach tej zabudowy została również znacznie powiększona strefa do prac wykończeniowych i kontroli jakości, dzięki czemu wzrosła jakość produktów i komfort pracy. Rozbudowa fabryki o 35 tys. m² wpłynęła również pozytywnie m.in. na procesy i organizację pracy w obecnych halach produkcyjnych i w strefach, gdzie odbywa się odbiór. Dzięki dodatkowej hali powstało chociażby więcej miejsca do montażu sprzętu oraz do jego testowania i regulacji, co zapewnia większą elastyczność produkcji i krótsze czasy realizacji zamówień.

GA

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.