[ATB] Aktualności

Sennebogen/F. W. Thomas - Koparka przeładunkowa Sennebogen 830 E

Data publikacji:

Właściwe narzędzie do każdego zadania bez wątpienia ułatwia pracę. Mogą coś o tym powiedzieć pracownicy składowiska złomu F.W. Thomas z Wielkiej Brytanii, którzy od roku 2016 wykorzystują do demontażu pojazdów ciężarowych i innych prac na złomowisku wielofunkcyjną koparkę przeładunkową Sennebogen 830 E z dedykowanym osprzętem, od nożyc do złomu po chwytak wielopalczasty.

Firma F.W. Thomas z siedzibą w Walsall w Anglii zajmuje się obrotem używanymi ciężarówkami, przyczepami i częściami zamiennymi na skalę międzynarodową. Jednak niektóre pojazdy są czasem w tak złym stanie, że nadają się jedynie do utylizacji. Według Billa Thomasa, dyrektora złomowiska, jest tylko jedna maszyna, która najlepiej może poradzić sobie z tym zadaniem - koparka przeładunkowa Sennebogen 830 E.

Maszyna wielofunkcyjna

Dostarczona w kwietniu 2016 r. przez firmę Hassel, partnera handlowo-serwisowego producenta, maszyna Sennebogen 830 E jest wyposażona w silnik o mocy 168 kW/228 KM spełniający normę emisji spalin Tier IV, podwozie z napędem na wszystkie koła oraz kompaktowy wysięgnik o długości 14 m z mechanizmem szybkiej wymiany osprzętu. Dzięki temu wyposażeniu, dostosowanemu specjalnie do potrzeb użytkownika, operator może szybko i łatwo zmieniać narzędzia. W wypadku firmy F.W. Thomas jest to ważna zaleta, bo osprzęt jest tu wymieniany dość często. – Żaden inny producent nie mógł zaoferować takiej maszyny – przekonuje Bill Thomas i dodaje – Osprzęt należy często wymieniać, zwłaszcza podczas utylizacji przyczep i ciężarówek. Najpierw z utylizowanej przyczepy są usuwane wszystkie części możliwe do odzyskania i wszystkie elementy niemetalowe. Odzyskane elementy wielokrotnego użytku są później przetwarzane oddzielnie. Następnie, po zamocowaniu nożyc do złomu, usuwane są takie części jak opony czy osie, oddzielane jest również podwozie od ramy pojazdu.
W dalszej kolejności zakładany jest chwytak sortujący i rozpoczyna się rozkładanie nadwozia, m.in. usuwane są deski z przyczepy lub zabudowy przed ponownym założeniem nożyc do złomu, które służą do pocięcia stalowej ramy. Firma F.W. Thomas posiada również chwytak wielopalczasty, hak dźwigowy i szereg innych narzędzi przydatnych na złomowisku. W wyposażeniu maszyny Sennebogen 830 E jest także generator o mocy 20 kW do zasilania elektromagnesu, umożliwiającego wydajny przeładunek metali ferromagnetycznych. – Kolejną ważną zaletą jest komfortowa kabina Maxcab, która może podnosić się o 2,7 m, zapewniając poziom wzroku na wysokości około 5,5 m, co gwarantuje doskonałą widoczność na obszar roboczy i jest szczególnie pomocne przy załadunku materiału do kontenerów lub na ciężarówki – wyjaśnia Bill Thomas.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.