[ATB] Opinie użytkowników

Sennebogen - Jasnozielone wysięgniki koparek przeładunkowych

Data publikacji:

Łączące tradycję i nowoczesność złomowisko Schofield Metal Recyclers w pobliżu Huddersfield w angielskim hrabstwie West Yorkshire zwraca uwagę nie tylko malowniczym położeniem na wzgórzu, lecz także użytkowanym sprzętem. Nad doskonale wpisującymi się w szmaragdowy pejzaż Gór Pennińskich i doliny rzeki Colne hałdami złomu królują bowiem jasnozielone wysięgniki koparek przeładunkowych firmy Sennebogen, z którą brytyjskie przedsiębiorstwo współpracuje już od 20 lat.

Historia prowadzonego przez szóste już pokolenie rodziny Schofield złomowiska rozpoczyna się w XIX wieku, na długo zanim zaczęto w ogóle mówić o recyklingu i wykorzystaniu surowców wtórnych. Założona przed ponad 140 laty przez Jamesa Schofielda rodzinna firma zajmowała się wówczas odzyskiwaniem odpadów z przemysłu wełnianego. Z czasem nastąpiło przebranżowienie i od kilkudziesięciu lat integralnym elementem miejscowego krajobrazu są hałdy złomu.
Położone na trasie Manchester-Leeds złomowisko skupuje materiały głównie z terenu o promieniu 100 mil i specjalizuje się w przetwarzaniu złomu wysokiej jakości. – Na miejscu możemy rozbijać kulą zrzucaną z dużej wysokości elementy żeliwne ważące do nawet 15 ton. Wymaga to nie tylko umiejętności, ale także wyjątkowo wytrzymałych i wydajnych maszyn – wyjaśnia Mark Schofield, dyrektor zarządzający firmy Schofield Metal Recyclers, który przedkłada „najwyższą jakość nad masową produkcję”, zarówno w odniesieniu do prowadzonej działalności, jak i użytkowanej techniki. Dlatego flota maszyn i pojazdów wykorzystywanych w firmie, wśród nich koparki przeładunkowe Sennebogen, należy do technologicznej czołówki.

Szybkie, wydajne, bezpieczne

W połowie tego roku firma Hassell z odległego o ponad 120 km Stoke-on-Trent w hrabstwie Staffordshire, diler niemieckiego producenta oraz partner handlowy i serwisowy złomowiska Schofield, dostarczyła kolejne modele specjalistycznych maszyn Sennebogen - 825 E i 830 E. Maszyny wyposażone są w nowoczesną, komfortową kabinę Maxcab podnoszoną na wysokość 2,7 m, która zapewnia operatorowi nie tylko doskonały widok na środowisko robocze, lecz także pełną ochronę i bezpieczeństwo w każdych warunkach pogodowych. Model Sennebogen 830 E ma także mocny silnik wysokoprężny o mocy 164 kW (825 E - 129 kW) i wysięgnik podnoszący na prawie 17 m (825 E - do 14 m), co pozwala bezpiecznie układać nawet ciężkie materiały o masie 3,7 t na maksymalnej wysokości (825 E - do 3,6 t). Zwraca też uwagę sprawdzona niezawodność poszczególnych podzespołów i całej maszyny, dobra stabilność i wreszcie prosta konserwacja - cechy szczególnie cenione również przez innych użytkowników maszyn Sennebogen. W wypadku złomowiska w Huddersfield dochodzi do tego profesjonalizm, znajomość branży i dobre wsparcie ze strony firmy Hassell, dilera producenta. – Kiedyś w użyciu były głównie dźwigi linowe, dziś są to nowoczesne wysięgnikowe maszyny przeładunkowe, które są szybsze, znacznie wydajniejsze i przede wszystkim bezpieczniejsze – zauważa dyrektor Schofield. Tylko dzięki ciągłej poprawie zagospodarowania przestrzeni i modernizacji bazy maszynowej firma była w stanie z powodzeniem zaistnieć i utrzymać się na rynku przez dziesięciolecia, koncentrując się na najwyższej jakości w odniesieniu do procesów przetwórczych i pozyskiwanych surowców.

Spełnione oczekiwania

Dwadzieścia lat temu rynek złomu dla firmy Schofield Metal Recyclers, zarówno jeśli chodzi o skup, jak i sprzedaż, obejmował głównie teren Wielkiej Brytanii. Obecnie do 60% nabywców pochodzi z zagranicy, niemniej jednak lokalne odlewnie żeliwa nadal pozostają według dyrektora Schofielda niezastąpionymi klientami. Dlatego zapasy towaru muszą być wystarczająco duże, aby zawsze można było zrealizować dowolne zamówienie bez względu na jego wielkość. – Oferujemy produkty najwyższej klasy na rynkach całego świata, zgodnie z najlepszymi standardami jakości. Dokładnie tego samego oczekujemy od naszych maszyn, co w imponujący sposób potwierdzały przez ostatnie 20 lat i wciąż potwierdzają użytkowane przez nas maszyny przeładunkowe Sennebogen – podkreśla Mark Schofield.

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.