[ATB] Aktualności Sennebogen

Sennebogen - To już sześćdziesiąt lat

Data publikacji:

W trakcie tegorocznej 32. edycji targów Bauma w Monachium renomowany niemiecki producent maszyn przeładunkowych i dźwigów - firma Sennebogen świętować będzie 60-lecie nieprzerwanego uczestnictwa w tych organizowanych w cyklu trzyletnim spotkaniach.

Historia targów Bauma rozpoczęła się w 1954 r. od 58 wystawców na Theresienwiese w Monachium. Z czasem powierzchnia wystawiennicza i liczba wystawców wzrosły 50-krotnie, a wydarzenie zdobyło zaufanie i wiodącą na świecie pozycję w sektorze targów dla branży budowlanej. Sennebogen, jako jeden z pierwszych wystawców, jest reprezentowany na targach od 1959 r.

Sukces firmy rodzinnej

Po raz pierwszy Erich Sennebogen postanowił zostać wystawcą na targach Bauma 7 lat po założeniu swojego rodzinnego przedsiębiorstwa. W 1959 r. w Straubing wybudowano nowy zakład produkcyjny o łącznej powierzchni 44 tys. m². Zaledwie kilka lat później targi Bauma były już regularną atrakcją branży, a nowe rozwiązania były tradycyjnie prezentowane w Monachium odbiorcom z całego świata. Podczas targów w 1969 r. Sennebogen przedstawił w pełni hydrauliczny żuraw gąsienicowy, a w 1972 r. pierwszą koparkę hydrauliczną z nadwoziem wykonanym z tworzywa sztucznego. W 1980 r. firma zaprezentowała przełomową innowację - koncepcję GAUH, która do dziś pozostaje światowym standardem. Producent maszyn z Dolnej Bawarii jest także jednym z liderów na rynku w zakresie ochrony środowiska i redukcji emisji spalin. Na targach Bauma w 1989 r. bawarski minister środowiska przyznał Sennebogen nagrodę Błękitnego Anioła za najcichszą koparkę na świecie.

Rekordowy 2019 rok

Dzisiaj Sennebogen, z ponad 67-letnią historią, stał się czołową marką rynku w różnych sektorach przemysłu transportu materiałów i technologii dźwigowej. Solidarność z targami Bauma jest oczywista. Nie wynika to tylko z faktu, że firma jest lojalnym i stałym uczestnikiem targów od 60 lat, ale także ze względu na znaczenie wydarzenia w branży maszyn budowlanych.
W trakcie tegorocznych targów Bauma centralna powierzchnia zewnętrzna o powierzchni ponad 2 tys. m² zostanie wypełniona łącznie 11 maszynami. 2019 r. będzie także rekordowy dla Sennebogen. Zespół sprzedawców i partnerów handlowych i serwisowych nigdy nie był większy, oferta produktów nigdy nie była tak obszerna, a oczekiwania nigdy nie były większe niż w przypadku 60. rocznicy uczestnictwa w targach Bauma w kwietniu 2019 r.

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.