Seria 800 od Avanta

Data publikacji:
Avant seria 800

Ładowarka Avant 860i wykracza poza granice, jakie wyznacza jej kompaktowy wymiar. Przy masie własnej 2540 kg oferuje udźwig do 1900 kg, wysokość podnoszenia 3,5 m oraz maksymalną prędkość poruszania 30 km/h. Docenić należy zwłaszcza jej wartości użytkowe, sięga bowiem nawet do wysokich wozów paszowych, może załadowywać ciężarówkę z jednej strony, a jej gabaryty pozwalają na sprawny transport na przyczepie samochodowej.

Ladowarka 860i wyposażona jest w silnik Kohler KDI 1903TCR o mocy 42 kW oraz hydrostatyczny układ napędowy. Na każdym kole jest silnik z napędem hydraulicznym z systemem Avant Optidrive. Kontrola trakcji w każdych warunkach jest możliwa za sprawą obwodu napędowego z zaworami, które działają jak hydrauliczna blokada mechanizmu różnicowego i pozwalają kołom po lewej i prawej stronie ładowarki obracać się z różnymi prędkościami.

Ładowarka Avant jest standardowo wyposażona w otwartą kabinę z certyfikatem ROPS/FOPS, opcjonalnie są dostępne także zamknięte kabiny (L, LX, DLX, GT) zgodne z tymi standardami. Opcjonalna jest również nowoczesna, klimatyzowana kabina w wersji GT z antywibracyjną strefą komfortu dla kierowcy, niskim poziomem hałasu wewnątrz i doskonałym poziomem widoczności.

Według indywidualnego zamówienia można ją wyposażyć w klimatyzację, radio Bluetooth, fotel z zawieszeniem pneumatycznym itd. Przegubowa konstrukcja ładowarki sprawia, że kierowca siedzi na przedniej części maszyny i ma doskonały widok na osprzęt i obszar roboczy, sztywny przegub nie obraca się na boki, a środek ciężkości maszyny jest niżej osadzony. To wszystko sprawia, że maszyna jest bardzo stabilna.

Wysokie walory użytkowe ładowarki są zasługą teleskopowego wysięgnika, ale nie tylko. Avant dostarcza dużą liczbę specjalnie zaprojektowanego osprzętu, którego montaż odbywa się poprzez system wielofunkcyjnego złącza hydraulicznego. Podłączanie i odłączanie osprzętu można przeprowadzić przy pracującym silniku i/lub ciśnieniu w osprzęcie również przy ujemnych temperaturach otoczenia. Sam mechanizm jest szczelny i nie można go podłączyć w niewłaściwy sposób.

Avant oferuje w sumie pond 200 rodzajów osprzętu: od łyżek załadowczych i spychaczy po specjalistyczne żurawie, szczotki, myjki, piaskarki, kosiarki, brony itd. Wyposażenie opcjonalne ładowarki Avant jest różnorodne, znajduje się tutaj hydrauliczna płyta mocująca wyposażona w sworznie zamykające, pakiet dodatkowych funkcji dżojstika Opticontrol, zestaw oświetlenia roboczego i drogowego, czujnik cofania, hak holowniczy i inne.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.