[ATB] Aktualności skanska

Skanska - Wrocławski Nowy Targ

Data publikacji:

W pierwszy dzień wiosny, czyli 21 marca w Muzeum Architektury Wrocławia odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod najnowszą inwestycję biurową Skanska – Nowy Targ. Do tuby, która znajdzie się w fundamentach biurowca, oprócz aktu erekcyjnego dołączono karteczki z imionami uczestników. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa wrocławskiego fotografa Macieja Lulki, poświęcona lokalnym zakątkom i architekturze miasta.

Skanska wmurowała kamień węgielny już pod swój szósty projekt biurowy we Wrocławiu. Nowy Targ, położony w samym sercu Wrocławia, zostanie oddany do użytku w III kwartale 2019 r. – We Wrocławiu jesteśmy najdłużej spośród wszystkich miast regionalnych. To tutaj w ciągu dekady oddaliśmy do użytku pięć ważnych lokalizacji biurowych na mapie miasta, o łącznej powierzchni najmu ponad 120 000 m². Nowy Targ jest naszym szóstym projektem i jednym z najlepiej położonych w mieście, w sąsiedztwie Placu Dominikańskiego i Starego Miasta, 400 m w linii prostej od Ratusza Miejskiego – mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający spółki biurowej Skanska w Polsce.
– Z uwagi na wyjątkową lokalizację w obrębie Starego Miasta, staraliśmy się zaprojektować budynek ponadczasowy o unikalnej fasadzie betonowo-aluminiowej, jednocześnie pełen innowacji wewnątrz. Komfort użytkownika jest dla nas niezwykle istotny, dlatego po raz pierwszy w mieście regionalnym zastosujemy system belek chłodzących. Chcemy również wykorzystać autorskie oprogramowanie dla najemców Connected by Skanska, które integruje w smartfonie innowacje ułatwiające korzystanie z budynku i powierzchni biurowej – tłumaczy Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w biurowej spółce Skanska w Polsce.
Obiekt o nazwie Nowy Targ dostarczy blisko 22 000 m² powierzchni biurowej, gdzie docelowo może pracować nawet 2,5 tys. specjalistów. Projekt będzie certyfikowany w systemie LEED na najwyższym, platynowym poziomie. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.