[ATB] Budownictwo

Śląsk: Ostatni odcinek A1 zbuduje Polaqua

Data publikacji:

Wybrano wykonawcę ostatniego odcinka autostrady A1 w województwie śląskim. Najkorzystniejszą ofertę złożyła Polaqua. Oczekiwana przez wykonawcę cena to 596,5 mln zł.

Zamawiający wybrał ofertę z drugiego miejsca pod względem ceny. Tańszą propozycję złożyło Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor, które wyceniło zadanie na 485,8 mln zł. Ta propozycja została jednak odrzucona ze względu na rażąco niską cenę.
W sumie do zamawiającego w tym przypadku wpłynęły trzy propozycje – najdroższa – warta 614,4 mln zł należała do konsorcjum Strabag i Budimex.
Wszystkie propozycje uplasowały się poniżej budżetu zamawiającego określonego na 843,6 mln zł.
W ramach zadania do wykonania jest 17-kilometrowy odcinek autostrady A1 pomiędzy granicą województwa łódzkiego i śląskiego a węzłem Rząsawa.
Wybrany wykonawca zadeklarował zrealizowanie prac w formule zaprojektuj i wybuduj w ciągu 35 miesięcy od daty zawarcia umowy.
Teraz jest jeszcze czas na ewentualne odwołania. Następnie dokumentacja przetargowa zostanie przekazana do Urzędu Zamówień Publicznych, który przeprowadzi kontrolę uprzednią. Dopiero po tym możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcą.
Brakująca część autostrady A1 powstanie w śladzie istniejącej krajowej jedynki. Droga będzie miała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu o będzie wykonana w nawierzchni betonowej. Pomiędzy jezdniami zaplanowano 5-metrowy pas dzielący. 

Obecnie na rozstrzygniecie czeka jeszcze przetarg na cztery ostatnie odcinki A1 w województwie łódzkim.
Przetargi na dokończenie autostrady północ – południe w obu regionach ruszyły pod koniec czerwca 2017 roku. 

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.