[ATB] Budownictwo

Śląskie: Oferty na przebudowę DW-941 koło Ustronia powyżej budżetu

Data publikacji:

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach otworzył oferty w przetargu na przebudowę odcinka drogi wojewódzkiej nr 941. Do zamawiającego trafiły oferty od trzech potencjalnych wykonawców. Niestety żadna z nich nie mieści się w przewidzianym budżecie.

Inwestycja dotyczy fragmentu DW-941 od obwodnicy miejscowości Ustroń do drogi wojewódzkiej nr 942. W postępowaniu ZDW w Katowicach stosuje takie kryteria jak: cena (60%), okres gwarancji (20%), dodatkowe doświadczenie kierownik budowy (10%) oraz wartość wtórnego modułu odkształcenia e2 podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej (10%).

Do zamawiającego trafiły oferty od firm: Strabag Infrastruktura Południe (93,609 mln zł) i Eurovia Polska (90,401 mln zł), a także od konsorcjum IMB-Podbeskidzie i M-Silnice (89,966 mln zł). Wszyscy oferenci zaproponowali jednakowy okres gwarancji równy 96 miesięcy. Budżet inwestora opiewa na 72,727 mln zł.

Wykonawca będzie zobowiązany m.in. do: rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 941 na tym odcinku, budowy chodników, ciągów pieszo-rowerowych oraz przebudowy zjazdów. Dodatkowo firma, która wygra przetarg podejmie się robót mostowych, kolejowych, przygotowawczych i rozbiórkowych, a także związanych z sieciami uzbrojenia terenu.

Według planu zadanie ma zostać zrealizowane do 10 grudnia 2021 roku. Trasa znajduje się w bliskim sąsiedztwie granicy polsko-czeskiej. Poprawi ona skomunikowanie między lokalnymi miejscowościami oraz w skali całego województwa z uwagi na to, że dzięki niej będzie łatwiej dojechać do drogi ekspresowej S52.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.