[ATB] Technika Socage

Socage/Hewea - Na podwoziu Iveco Daily

Data publikacji:

Włoska firma Socage, która od ponad 35 lat zajmuje się produkcją i sprzedażą sprzętu do prac na wysokościach, ma w swojej ofercie interesujące podnośniki koszowe montowane na podwoziach samochodowym o dmc do 3,5 t. W kategorii tzw. „zwyżek” interesującą propozycję stanowi nowoczesny podnośnik Socage T318/T418 na podwoziu Iveco Daily 55S17W, dystrybuowany na rynku polskim - podobnie jak inne podnośniki koszowe tej firmy - przez firmę Hewea z Mirkowa na Dolnym Śląsku.

Podnośnik koszowy Socage T318/T418 charakteryzuje się dobrymi parametrami wysokości roboczej i wysięgu bocznego - wysokość pracy sięga 18 m, podczas gdy zasięg boczny 11,5 m. Podnośnik ma hydrauliczny układ sterowania znajdujący się w koszu, gdzie został też umiejscowiony włącznik (start/stop) silnika. Wyposażony jest w opatentowaną ramę X-FRAME w kształcie litery X, która pozwala na większy wysięg boczny podnośnika dzięki wysuwanym belkom podporowym, w dalszym ciągu umożliwiając pracę z podporami w obrysie. Ramię podnośnika obraca się w sposób nieciągły o 700°. Układ wysięgników składa się z 3-sekcyjnego teleskopu - węże i przewody zostały skryte wewnątrz ramion.

Komfortowo na wysokości

Aluminiowy kosz podnośnika o wymiarach 1400/700/1100 mm (długość/szerokość/wysokość) obracany o +/- 90° podniesie ciężar o masie 300 kg (przy maksymalnym wysięgu bocznym - 80 kg, model T418; maksymalny udźwig w T318 - 225 kg), co pozwala pracować na wysokości dwóm osobom. Każdy podnośnik można wyposażyć w kosz polietylenowy izolowany do 1000 V z certyfikatem do pracy pod napięciem do 1 kV. Dzięki niskiej masie własnej zostaje wystarczająca ładowność do zamontowania wciągarki elektrycznej lub skrzynek narzędziowych do przewożenia narzędzi lub innych materiałów. Jeśli chodzi o systemy bezpieczeństwa, włoscy konstruktorzy zastosowali: czujnik antykolizyjny zabezpieczający kabinę przed uszkodzeniem, blokadę ruchu ramienia bez rozstawionych podpór, a także pompę ręczną. Wśród dodatkowych opcji wyposażenia wymienić należy również: gniazdko elektryczne 230 V od kolumny do kosza (przedłużacz) umożliwiające podłączenie narzędzi elektrycznych, niezbędnych do wykonywania szerokiego spektrum zadań, akumulatorową pompę awaryjną, dodatkową pompę 230 V i lampę szperacz.
GA
foto firmowe
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.