[ATB] Aktualności

Solid Hitch. Sprzedaż i produkcja

Data publikacji:
Solid Hitch. Sprzedaż i produkcja

Solid Hitch to producent wysokiej jakości osprzętu do koparek. Wszystkie produkty projektowane i wytwarzane są w fabryce w Opalenicy koło Poznania. Solid Hitch, zaczynając od koncepcji, projektu, poprzez cały proces produkcyjny, wszystko wykonuje w jednej lokalizacji, co pozwala na pełną kontrolę oferowanych produktów oraz szybki termin realizacji. Firma w ofercie posiada szeroki asortyment wyrobów takich jak łyżki koparkowe, chwytaki, szybkozłącza oraz wiele narzędzi przyspieszających i ułatwiających pracę operatorom maszyn budowlanych. 

Firma Solid Hitch powstała w 2020 r. W pierwszej kolejności zajęliśmy się dystrybucją systemów zaczepowych, co było naszą główną działalnością biznesową. Z czasem doszła do tego produkcja osprzętu do maszyn budowlanych, na co zdecydowaliśmy się, bazując na wieloletnim doświadczeniu jednego z współwłaścicieli firmy, dostarczającego ten asortyment dla innych brandów, na rynki zachodnie. Produkty te bardzo dobrze się sprawdziły, więc zdecydowaliśmy się wprowadzić własną markę - Solid Hitch zajmuje się produkcją i sprzedażą tego osprzętu na rynku polskim. Firma cały czas się rozwija – wyjaśnia Daniel Piechocki, dyrektor sprzedaży Solid Hitch.

Od początku swojej działalności Solid Hitch stawia na jakość i funkcjonalne rozwiązania. Dzięki tworzeniu łyżek w całości ze stali trudnościeralnej Hardox 500 Tuf, może dostarczać narzędzia o wysokiej wytrzymałości i trwałości, a przy tym niższej masie niż wyroby konkurencji. To wszystko przekłada się na niższe zużycie paliwa, mniejsze zużycie koparki oraz większą ergonomię pracy, co doceniają klienci na całym świecie. Firma posiada także własne biuro konstrukcyjne z doświadczonymi inżynierami, przez co ma możliwość zaprojektowania i stworzenia produktu pod specjalne wymagania klientów, aby zapewnić im 100% satysfakcję z pracy osprzętu.

Jeśli chodzi o branżę budowlaną, to wielkopolski producent oferuje szeroką gamę osprzętu roboczego do koparek - łyżek koparkowych (standardowo od 2 do nawet 100 ton), chwytaków hydraulicznych, szybkozłączy (w systemie S, do koparek o masie do 40 ton) oraz wielu innych urządzeń zwiększających efektywność pracy operatora (rotatorów czy adapterów przejściowych). – Wykonujemy je wyłącznie ze stali Hardox 500 TUF - jest to nowość na rynku, czyli materiał bardzo twardy, a przy tym lekki. Dzięki temu zaoszczędziliśmy na masie łyżek - średnio 16-20%, co wpływa także na mniejsze zużycie paliwa, większą ładowność urobku, a także zwiększa odporność na zużycie. Materiał jest bardziej odporny na pękanie w niskich temperaturach – zwraca uwagę dyrektor sprzedaży Solid Hitch.

– Trzeba też podkreślić, że czas realizacji zamówień jest u nas bardzo krótki - w przypadku łyżek to tylko 2-3 tygodnie – dodaje. Warto dodać, iż Solid Hitch przygotowuje się obecnie do wprowadzenia oferty osprzętu do ładowarek.

Również do rolnictwa

Systemy zaczepowe dostępne w Solid Hitch dla branży rolniczej obejmują tak znane marki jak niemieckie Sauermann, Walterscheid, Rockinger oraz austriackie Scharmuller. Solid Hitch ma też wyłączność na włoskie zaczepy ATS, jest to nowość na polskim rynku.

– Zaczepy ATS można spotkać na pierwszym montażu w ciągnikach takich marek jak Deutz-Fahr czy New Holland. Kładziemy duży nacisk na promowanie tego produktu, ponieważ są to zaczepy o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny. Spotkały się z ciepłym przyjęciem na polskim rynku, klienci je chwalą – mówi Daniel Piechocki.

Sposób  dystrybucji produktów w firmie Solid Hitch opiera się na współpracy dilerskiej, jest też oferta skierowana dla klientów indywidualnych, a także producentów maszyn. Oprócz zaczepów do ciągników rolniczych firma oferuje również gamę uch dyszla, na najbardziej popularne modele dostępna jest własna homologacja. Są to więc ucha produkowane pod marką Solid Hitch. Jest w tej kategorii np. bardzo popularne w rolnictwie ucho K80. Magazyn firmy mieści się w Porażynie pod Opalenicą, towar z reguły jest dostępny od ręki, przy czym 80% asortymentu dociera do klienta nawet w ciągu 24 h.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.