[ATB] Nowości Podnośniki koszowe

Solidny i uniwersalny podnośnik koszowy Leguan

Data publikacji:
Solidny i uniwersalny podnośnik koszowy Leguan

Podnośnik koszowy Leguan 190 przeznaczony jest do profesjonalnych zastosowań w projektach budowlanych i instalacyjnych, jak i dla firm usługowych. Z pewnością znajdzie zastosowanie podczas prac związanych z pielęgnacją drzew, podczas remontów i konserwacji budynków czy też przy malowaniu elewacji. Wyróżnia się przy tym trwałą konstrukcją, możliwością poruszania się w trudnym terenie oraz łatwą obsługą. Na tegorocznej edycji targów Bauma zaprezentowano zaś nową, jeszcze większą wersję podnośnika - Leguan 225.

Model 190 wyposażony jest w wysokoprężny silnik Kubota o mocy 14 KM oraz dodatkowy silnik elektryczny 230 V do napędu obracającego platformę roboczą. Podnośnik ma dużą swobodę przy poruszaniu się nawet w trudnym terenie. Stan taki zapewnia duży prześwit między podwoziem a podłożem oraz stabilny napęd gąsienicowy.

Dostępny jest także napęd na 4 koła realizowany poprzez silnik hydrostatyczny 4WD. Prędkość poruszania się wynosi maksymalnie 5,2 km/h, a maksymalny kąt nachylenia podłoża, który podnośnik jest w stanie bezpiecznie pokonać, to aż 35%. Podpory zabezpieczające w układzie „nogi pająka” mają rozstaw 3,78x3,83 m i maksymalne nachylenie 22%. W opcji znajdują się zdalne sterowanie jazdą podnośnika oraz rozkładanie podpór. Poziomowanie wysięgnika odbywa się oczywiście w sposób automatyczny.

Duże możliwości robocze 

Podnośnik Leguan 190 zapewnia maksymalną wysokość pracy 19 m oraz zasięg horyzontalny 8,3 m przy obciążeniu 230 kg oraz 9,7 m dla 120 kg. Wysięgnik obrotowy posiada zakres ruchu pełnych 360 stopni, powierzchnia platformy roboczej wynosi w tym przypadku 1,33x0,75 m, z dopuszczalną ładownością 230 kg. Opcjonalnie jest również dostępna wąska wersja platformy, przeznaczona dla tylko jednego pracownika. Na platformie znajdują się gniazda elektryczne 230 V i 12 V, w razie potrzeby można dodatkowo zamontować tacę narzędziową oraz wąż na powietrze lub wodę np. do zasilania urządzeń hydro-pneumatycznych.

Ważną cechą podnośników Leguan jest to, że zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ich użytkownik mógł nimi sprawnie kierować, znajdując się jednocześnie na platformie. Zarówno funkcje bezpieczeństwa, jak i proporcjonalny system monitorowania zasięgu są kontrolowane przez nowoczesny sterownik PLC, który zapewnia najwyższy standard bezpieczeństwa. Wydajność pracy jest jednocześnie znacząco wyższa. Na korpusie podnośnika umieszczono panel sterujący ze zintegrowanym wyświetlaczem serwisowym.

Solidne wrażenie sprawia również oferowane wyposażenie opcjonalne, które zawiera system oświetlenia panelu sterowania platformy i reflektory w technologii LED, dodatkowe elementy podnoszące poziom bezpieczeństwa, w tym sygnalizatory świetlne, podpory, sygnał dźwiękowy. Są również takie udogodnienia, jak podgrzewacz silnika, większe podkładki pod stopy wysięgników oraz podwozie gąsienicowe lub koła niezostawiające śladów, co często okazuje się przydatne podczas pracy wewnątrz budynków, magazynów itd. Podnośnik Leguan 190 cechuje się kompaktową i zwartą budową, długość transportowa maszyny z platformą wynosi zaledwie 5,05 m. Dodatkowo dostępna jest również praktyczna przyczepa do transportu Leguana na docelowe miejsce pracy.

Debiut na Baumie

Na targach Bauma w Monachium, fiński producent Leguan Lifts zaprezentował nową, największą odtąd wersję podnośnika Leguan. Wspomniany model 225 o wysokości roboczej 22,5 m został zaprojektowany do pracy w trudnym terenie. Zapewnia maksymalny udźwig 250 kg oraz wysięg zwiększony do 11,2 m. Ale to nie koniec usprawnień. Nowy podnośnik wyposażony jest też w szybszą hydraulikę wysięgnika, a wszystkie przewody hydrauliczne i newralgiczne komponenty są chronione wewnątrz nowej konstrukcji wysięgnika.

Podwozie maszyny zostało dodatkowo wzmocnione stalą, dla zapewnienia wydajnej i bezpiecznej pracy w trudnych warunkach. Poprawiono też właściwości jezdne, łatwiejsze jest teraz skręcanie nawet podczas jazdy z dużą prędkością. Intuicyjne sterowanie podnośnikiem oferuje dedykowany dżojstik oraz funkcja „back-to-home and back-to-work”.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.